Skocz do zawartości
IGNOROWANY

de dietrich lumea mpx 24 nie wyłącza się


major123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem kotła  - de dietrich lumea mpx 24 do tego sterownik ISENSE AD289 DE DIETRICH.

Mam następujący problem. Np. Mam ustawioną temperaturę pokojową np. na 21 stopni. Kocioł bez problemu załączy się gdy temperatura spadnie i zaczyna grzać. Na sterowniku wyświetla się "palnik " i kaloryfer" na początku grzeje z temperaturą ok 65 stopni. Z racji tego, że jest to piec kondensacyjny i ma modulacje sam przyporządkowuje sobie temperaturę. Tak więc grzeje na tych 65 stopniach, kaloryfery są gorące, później natomiast żadana temperatura ogrzewania kotła spada do minimum, kaloryfery są chłodne bo temperatura minimalna kotła to 20 stopni. Tak więc piec chodzi później cały czas na taj minimalnej temperaturze próbując ogrzać pomieszczenie. Cały czas świecą się kaloryfery i palnik, z racji tego że świeci się palnik cały czas zużywany jest gaz. Dodam jeszcze że "raz dogrzeje a raz nie ". Czasami normalnie się wyłączy a czasami palnik może chodzić przez kilka godzin i nie zgaśnie dopóki nie zmiejszy się żadanej temperatury w pomieszczeniu.

Zmiana temperatury minimannej czy maksymalnej nic nie pomogła. Sterownik bierze pod uwagę temperature tylko z pomieszczenia , nie z tego jaka temperatura jest na zewnątrz. 

Na parterze jest łazienka podłogówka i ręcznikowiec , kuchnia i pół wiatrołapu - podłogówka, - > salon ,reszta wiatrołapu i jeden pokój kalorfery, na piętrze łazianka podłogówka i ręcznikowiec, korytarz i 3 pokoje kaloryfery.

Był serwis, stwierdził, że wszystko jest ok.......

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.