Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie w PID


kott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomoże ktoś co mam z tym zrobić? Od 4 dni zmieniłem sterownik na PID. rozpaliłem piec i spalił mi 160kg w 2.5 doby. Potem wsypałem 100 kg i spalił w niecałe 2 doby.. Ustawić sam nie umiem (ostatnio przez moje ustawienia mi wygasł) Czytałem że niektórzy odpalą , włącza Pida i mają spokój. Ustawienie kotła na 55st. Na 10 grzejników 5 przykręconych a takie wielkie spalanie. Pomóżcie bo zbankrutuję. To normalne że nadmuch na Pidzie chodzi w granicach 60 do nawet 100% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej mocy kocioł jaki metraż ogrzewa? Daj schemat instalacji, zdjęcia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki to piec . Jaki masz palnik . Jaki sterownik oraz jaką dmuchawe . Im więcej dasz informacji tym lepiej uda się Tobie doradzic . Wszelkie fotki mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FAFAŁ napisał:

Podaj jaki to piec . Jaki masz palnik . Jaki sterownik oraz jaką dmuchawe . Im więcej dasz informacji tym lepiej uda się Tobie doradzic . Wszelkie fotki mile widziane :)

sas efekt 17 kw , ster 555z pid , tylko CO

 

20191011_114149.thumb.jpg.ba4ff730b9f2137a2f6bc4d224740bb5.jpg

20191017_212135.jpg

20191017_212124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterownika z mojej strony Ci nie pomogę . Co do dmuchawy to co pisałeś wcześniej to i tak za dużo . Nawet gdyby była tam 40 to maks pewnie jej bylby około 70% (tu się mogę mylić bo takiej nie mam ) . Daj jeszcze foto popiołu oraz jak się pali . W różnych odstepach czasowych tj na różnych mocach . Spalanie masz zdecydowanie za duże to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FAFAŁ napisał:

Co do sterownika z mojej strony Ci nie pomogę . Co do dmuchawy to co pisałeś wcześniej to i tak za dużo . Nawet gdyby była tam 40 to maks pewnie jej bylby około 70% (tu się mogę mylić bo takiej nie mam ) . Daj jeszcze foto popiołu oraz jak się pali . W różnych odstepach czasowych tj na różnych mocach . Spalanie masz zdecydowanie za duże to fakt.

teraz nie mam jak bo jestem w pracy ale popiół jest raczej w normie płomień  jakby za duży ( wiadro na dobę popiołu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.