Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w wyborze kotła Immergas


Succubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jako kobietę, panowie sprzedawcy i instalatorzy traktują mnie co najmniej lekceważąco wciskając przewymiarowane kotły firmy krzak. A ja po zapoznaniu się z zasobami forum i innych stron internetowych widzę, że to właśnie oni nie mają pojęcia o właściwym doborze kotła gazowego. Dlatego zwracam się na tym forum do bardziej kompetentnych osób o pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej kotła.

Mam małe mieszkanie 57 m2, wysokość 2,70 m, 1 piętro w stuletniej kamienicy, ocieplonej bokami, natomiast nad moim mieszkaniem jest nieocieplony strych. Do tej pory mieszkanie było ogrzewane piecem weglowym, c.w.u. z termobojlera. Odległość kotłowni od prysznica ok.7-8m. W mieszkaniu są 2 osoby dorosłe. W przyszłości możliwe, że przez tydzień, a nawet miesiąc, może w nim od czasu do czasu nikt nie mieszkać.

Jako że mam dość palenia węglem, zamierzam założyć instalację gazową. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, szukam kotła gazowego kondensacyjnego dwufunkcyjnego. W okolicy mam dobry serwis Immergas więc szukam wśród kotłów tej marki. Udało mi się dotrzeć do następujących kotłów:
- victrix 24 TT 2 ERP - najstarszy model, najniższa moc minimalna 3 -24kw,
- victrix exa 28 - 5,5-27,7 kw
- victrix tera 28 1  - 4,3-28,8 kw
- Omnia (nowość) - 4,1-25 kw.

I tu chciałabym prosić o pomoc. Czy ktokolwiek z Panów może wypowiedzieć się o danym modelu? Który wybrać?

Jeśli chodzi o moc to celowałam w kocioł TT, ale serwisant (jedyna kompetentna osoba) stwierdził że odradza go bo będzie droższy w konserwacji ( trzeba więcej się nagimnastykowac żeby zrobić co potrzeba). Ponadto gdzieś wyczytałam że ta seria to kotły tzw. budżetowe i lepiej ich nie brać. Poza tym to model najstarszy z 2014 roku.

Kocioł Exa niestety ma najwyższa moc minimalna, jak dla mnie za wysoką,  choć ogólnie ma dobre opinie i jest popularny.

Kocioł Tera jest z 2017 roku, ma trochę wyższa moc minimalna od Tt, szybko by grzał c.w.u.

Natomiast Omnia to zagadka, niezłe parametry, ale jeszcze żadnych opinii. Ryzykownie wybrać niesprawdzona nowość. 

Panowie co wybrać, żeby uniknąć częstych awarii, nadmiernego taktowania i pożerania ogromnych ilości gazu? 

Będę wdzięczna za wszelkie porady. 
Pozdrawiam
Witam,
Jako kobietę, panowie sprzedawcy i instalatorzy traktują mnie co najmniej lekceważąco wciskając przewymiarowane kotły firmy krzak. A ja po zapoznaniu się z zasobami forum i innych stron internetowych widzę, że to właśnie oni nie mają pojęcia o właściwym doborze kotła gazowego. Dlatego zwracam się na tym forum do bardziej kompetentnych osób o pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej kotła.

Mam małe mieszkanie 57 m2, wysokość 2,70 m, 1 piętro w stuletniej kamienicy, ocieplonej bokami, natomiast nad moim mieszkaniem jest nieocieplony strych. Do tej pory mieszkanie było ogrzewane piecem weglowym, c.w.u. z termobojlera. Odległość kotłowni od prysznica ok.7-8m. W mieszkaniu są 2 osoby dorosłe. W przyszłości możliwe, że przez tydzień, a nawet miesiąc, może w nim od czasu do czasu nikt nie mieszkać.

Jako że mam dość palenia węglem, zamierzam założyć instalację gazową. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, szukam kotła gazowego kondensacyjnego dwufunkcyjnego. W okolicy mam dobry serwis Immergas więc szukam wśród kotłów tej marki. Udało mi się dotrzeć do następujących kotłów:
- victrix 24 TT 2 ERP - najstarszy model, najniższa moc minimalna 3 -24kw,
- victrix exa 28 - 5,5-27,7 kw
- victrix tera 28 1  - 4,3-28,8 kw
- Omnia (nowość) - 4,1-25 kw.

I tu chciałabym prosić o pomoc. Czy ktokolwiek z Panów może wypowiedzieć się o danym modelu? Który wybrać?

Jeśli chodzi o moc to celowałam w kocioł TT, ale serwisant (jedyna kompetentna osoba) stwierdził że odradza go bo będzie droższy w konserwacji ( trzeba więcej się nagimnastykowac żeby zrobić co potrzeba). Ponadto gdzieś wyczytałam że ta seria to kotły tzw. budżetowe i lepiej ich nie brać. Poza tym to model najstarszy z 2014 roku.

Kocioł Exa niestety ma najwyższa moc minimalna, jak dla mnie za wysoką,  choć ogólnie ma dobre opinie i jest popularny.

Kocioł Tera jest z 2017 roku, ma trochę wyższa moc minimalna od Tt, szybko by grzał c.w.u.

Natomiast Omnia to zagadka, niezłe parametry, ale jeszcze żadnych opinii. Ryzykownie wybrać niesprawdzona nowość. 

Panowie co wybrać, żeby uniknąć częstych awarii, nadmiernego taktowania i pożerania ogromnych ilości gazu? 

Będę wdzięczna za wszelkie porady. 
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne mieszkanie i mogę podzielić się z Tobą paroma uwagami.

Po pierwsze to co piszesz o jak najmniejszej mocy minimalnej jest prawdą ale nie do końca w Twoim przypadku. Niska moc i niska temperatura CO sprawdza się w nowych dobrze izolowanych budynkach z odpowiednio dobranymi grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym. W twoim mieszaniu zapotrzebowanie na ciepło pewnie dochodzi do 200W/m2 a grzejniki masz dobrane do pieca węglowego na temp. zasilania 75 czy nawet 90 stopni, czyli zapomnij o zaletach nowoczesnego kotła gazowego kondensacyjnego. Masz  prostą instalację typu kocił z wbudowaną pompą, grzejniki i najzwyklejszy sterownik wł/wył i w Twoim przypadku ten TT 2 ERP w zupełności wystarczy, a to że jest produkowany od 2014 to tylko przemawia na jego korzyść, że jest to solidny kocioł który posłuży Ci długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Myślę, że zapotrzebowanie na ciepło nie osiąga u mnie az 200W/m2, chyba nie jest tak źle. Jak się okazuje  model TT odpada bo ma wymiennik aluminiowo-krzemowy, który szybko zachodzi. Natomiast Exa ma za dużą moc minimalną. Teraz waham się między Tera a Omnia, przy czym o Omni jeszcze nie ma żadnych informacji :/

Sambor, nie zgodzę sie, że moc minimalna nie ma znaczenia. Przy małym metrażu i wiosennych/jesiennych temperaturach ważne jest jak nisko będzie modulował kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Succubi napisał:

Sambor, nie zgodzę sie, że moc minimalna nie ma znaczenia. Przy małym metrażu i wiosennych/jesiennych temperaturach ważne jest jak nisko będzie modulował kocioł.

Żaden z tych kotłów nie ma głębokiej modulacji , natomiast EXE ma blokadę przed taktowaniem oraz dodatkowo może być opóźnienie czasowe w termostacie pokojowym - czyli to nie problem aż tak wielki jak niektórzy na tym forum wymyślają.

Jak potrzeba większej modulacji to kup termeta golda lub silvera tam moc jest od 3kW przy max 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.