Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca ,termostat pogodowyMetalfach Pellet Seg 20


krzysztof77sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy w temacie ustawien pieca ,pogodowki.

Czy jest ktos z forumowiczow obeznany w tym temacie? 

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ustawienia i praca kotła w oparciu o czujnik pogodowy jest nie wskazane i nie polecane.Czujnik pogodowy tylko i wyłącznie sprawdza się jako sterowanie zaworem mieszacza (obiegu) w oparciu o krzywą grzewczą, pod warunkiem , że posiadasz kocioł z bardzo dużą pojemnością wodną , a najlepiej jak  posiadasz bufor.

Sterowanie pogodowe mieszacza jeszcze bardzo się dobrze sprawdza w przypadku kotła na ekogroszek gdy kocioł cały czas pracuje.

Ale Ciebie to nie dotyczy z tego co widzę w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wskazane , pod warunkiem jak masz kocioł z dużą poj, wodną jak ma ponad 100 l to może i ujdzie ale jak przyjdą niskie temp. to i tak du..a z tyłu, dobierz sobie krzywą grzewczą tak byś się nie ugotował w domu, i policz dokładnie ile będziesz miał rozpaleń kotła w ciągu doby. 

Zrób to i sam się przekonasz czy jest to efektywne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

.Ustawilem na sterowanie przez termostat pokojowy i nie moge sobie poradzic z temperatura zadana pieca.

Zakres temperatury  to 10 -15 stopni w dol i w gore.

Temperatura zadana pieca to 65 stopni.

 Nie wiem z czego to wynika zeustawienia nadzoru?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto ze  piec nie utrzymuje temp.zadanej piec nagrzewa sie do temp 75 a pozniej spada do 45, histereza pieca to 2 stopnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysztof77sawicki napisał:

Chodzi mi oto ze  piec nie utrzymuje temp.zadanej piec nagrzewa sie do temp 75 a pozniej spada do 45, histereza pieca to 2 stopnie 

 

Musisz napisac cos wiecej o ustawieniach kotla, instalacji obecnosci mieszaczy, temperaturach w domu. Wazne sa takie szczegoly jak np stala praca pompy CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzecz biorac praca pieca wyglada tak jak zalaczniku

Czy mogli byscie rzucic okiem na ta tabele i powiedziec co jest nie tak.

 

B13HZASPJGD1M285001Z0_2019-10-28 18_56_2019-10-29 18_56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sterownik kotla? Jaki tryb pracy? FL czy standard?  Jaka temp zadana kotla? Jaka histereza? Grzejniki czy podlogowka? Mieszacz 3 czy 4D. Czy jest silownik? Jaka krzywa grzewcza? ( pogodowka odlaczona ok) , Czy jest sterownik pokojowy. Czy ma wplyw na sterowanie mieszaczem i kotlem? Jezeli jest pokojowy jaka histereza? I jaka zadana temp w domu. Czy jest zalaczona stala praca pompy CO?

Opisz to w jednym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ecoMAX920P1-F, tryb pracyFL, tryb regulacji FuzzyLogic,Temp zadana kotla 65 stopni histereza 2 stopnie (polecona przez obsluge klienta Metalfachu) Grzejniki stalowe, Mieszacz 4D z silownikiem krzywa grzewcza kotla 1,8 Sterownik pokojowy ecoSTER TOUCH

Sterownik pokojowy wplyw na sterowanie mieszaczem tak ,kotlem nie wiem , histereza termostatu pokojowego nie wiem, temp zadana w domu 21

pompa co wylaczenie od termostatu tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja. Zapisz sobie ustawienia jakie masz w tej chwili jezeli moje propozycje sie nie sprawdza.

Wylacz sterowanie pogodowe kotla. Zalacz sterowanie pogodowe mieszacza. Krzywa grzewcza mieszacza? To zaleznie od ocieplenia domu . 0.8 moze byc troche malo proponuje zaczac od 1.0

Ustawienie mieszacza w serwisowych 

Wspolczynnik proporc. 2, stala okresu calkowania 200 ( musisz po czasie sprawdzic  czy nie przesterowuje) nieczulosc mieszacza 1°. jezeli bedzie stabilnie mozna zejsc nizej. Max 0,6 powiedzmy.

Jezeli masz Ecostera zalacz go. Ustaw sterowanie pogodowe i pokojowe. Histereza zadanej w domu w ecosterze 0,1. Wspolczynnik temp pokojowej 100. Wylaczenie pompy od termostatu nie. Sterownik pokojowy powinien byc zamontowany w najchlodniejszym miejscu w domu. 

Co do kotla.  Kociol mozesz prowadzic na np 70 stopni z histereza 15. Jezeli jednak czesto bedzie sie zalaczal to histereza ustaw na 2 stopnie i wlacz w kotle podtrzymanie. Tu juz musisz sam ocenic co jest lepsze. Zwlaszcza ze kociol ma mala pojemnosc wodna jak na taka powierzchnie do ogrzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.10.2019 o 20:47, Visitor1230 napisał:

Wspolczynnik proporc. 2, stala okresu calkowania 200

Co te dane oznaczają? Pisałeś już gdzieś o tym? Ciężko wyszukać(dużo piszesz :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To ustawienia skoku zaworu z silownikiem. Im parametr wyzszy, tym skok  jednostkowy silownika zaworu wiekszy. Zalezny od roznicy miedzy temperatura rzeczywista za zaworem a ustawiona lub wyliczona.

Stala okresu calkowania to w uproszczeniu czas oczekiwania na zmiane temp. za zaworem pomiedzy kolejnymi ruchami silownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.