Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kołton Ecomatrix 19kw, ustawienie, ekogroszek KGM Gold


Sparda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze 10 minut do wyjazdu, więc poradzicie coś


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem, a alarm się załączył i się schladza

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 minut

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczekać aż się schłodzi bo żona nerwowo nie wytrzyma

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob jak mowilem z podawaniem i podtrzymaniem. mozesz tez na chwile wylaczyc te pogodowke i ustawic stala na zaworze jakies 45 stopni. i podnies te radiowki. Wystarczy. A jutro sie odezwij cos zaradzimy. Pozdrow Zone i niech sie uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, mogę jutro koło południa się skontaktować na Prv?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Dzięki koledze z forum udało się unormować kociołek, jednakże zauważyłem że nadal troszkę dużo zjada ekogroszku. Na 5,5 dnia schodzi mi obecnie 100 kg eko, czyli jakieś 20kg na dzień.

Obecne nastawy:
Czas podawania 6s
Przerwa podawania 45s
Siła nadmuchu 23 bieg
Praca podtrzymania 14s
Przerwa podtrzymania 33 min
Wentylator w podtrzymaniu 24s
Bieg wentylatora w podtrzymaniu 24 bieg

Temp. Kotła zadana 68*
Temp. Puszczona na grzejniki 45* (z racji mrozów już występujących u mnie)

1 zdjęcie w czasie pracy,
2 zdjęcie praca w podtrzymaniu
3 zdjęcie popiół z lekkimi spiekami

Pomoże ktoś co jeszcze zmienić w ustawieniach?5237c244156ea1e2f6466d63d4f9a402.jpg645e95f0256889be8d8afe6f8caded39.jpgc276f4c75e59328154435193fb1236c0.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie praca straszny huragan, w podtrzymaniu żar zjeżdża na dół. Lepiej byłoby gdyby kociołek latał w Pidzie i miał stały odbiór ciepła. Przy radiowkach trochę kłopot. Warto ze 2 grzejniki zostawić na max włączone, przejść na pid, i zmusić kocioł do modulacji. Jak masz ochronę powrotu? A i dopiero teraz doczytałem że masz 4D , a siłownik także? Jeśli tak spróbuj sterować temp w chacie tym zaworem 4D jeśli brak siłownika daj do np na 3-4 aby na chate szło ok 28-35° potem sobie doustalisz ile musi być, zapewnisz w miarę stały odbiór ciepła z kotła, i jak dasz na PID powinien zacząć modulować. Chyba że masz siłownik na 4D trochę zmienia postać rzeczy. Ale w pierwszej kolejności trzeba dobrać dawkę paliwa i powietrza, i generalnie zasada mało powietrza = sadza za dużo powietrza= kalafiory w popiele. Dawka paliwa także tak ustawić aby kopiec był odpowiednio wysoki, doregulowac powietrzem. I zmiany 1 gora 2 i czekamy kilka godzin, nie kręcimy nastawami kilkoma na raz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d, jeśli o to chodzi, a w tym sterowniku tech st571 nie ma poda( kołton nie używa pidu, ma coś takiego jak zPid, ale nie wiem jak działa). W łazienkach na obu pietrach nie ma radiowek a grzejniki otwarte na maxa, na parterze: w garażu i kuchni też nie ma radiowek i grzejniki na maxa otwarte, radiowki tylko w 6 pomieszczeniach. Na zaworze siłownik afriso podłączony do kotła, kocioł pracuje w trybie pomp równoległych.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila nie ma PIDa, czy ma bo już nie wiele z tego rozumiem. Pid czy fuzyligic czy jeszcze inaczej to różnie jest nazywane. Generalnie chodzi o to że sterownik może pracować w takim trybie. Dwustan działa na zasadzie ON/OFF tryb PID ( w różnych sterach różnie to jest nazywane) działa na zasadzie ON ale nonstopp tylko od

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołton tak jak pisałem ma funkcję zPid, ale nie wiem na jakiej ona zasadzie działa, pewnie po weekendzie podjadę do Firmy bo jest za rogiem u mnie i się dowiem.

A jakieś sugestie co mogę jeszcze pozmieniać w parametrach pieca żeby zmniejszyć zużycie (20 kg/ dzień)?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I jeszcze pytanie,czy niedopałki jak na zdjęciu to efekt za małego pędu dmuchawy w trybie pracy?48f515641b3bd1de9117f0b9c3fab491.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niedopałki to musisz zaobserwować z której strony ci nie dopala. Może być tak , że po prostu masz nie uszczelnioną koronę i powietrze wydostaje się po za nią i to ma b.duży wpływ na  proces spalania się ekogroszku. I Jeszcze jedno kiedy ostatnio był czyszczony palnik wraz z kanałami powietrznymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopałki powstały w momencie zmniejszenia powietrza z 23 na 20...tak myśle, rektora z kanałami nie była jeszcze czyszczona, jest nowa i chula od 2 tygodni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Palnik nowy, więc nie wymaga uszczelnienia, dopiero 3 tydzień idzie

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy to tym bardziej wymaga uszczelnienia. Zwłaszcza jak "instalatory" podczas wnoszenia do kotłowni demontowali zasobnik i podajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedopałkami poradziłem sobie podnoszac ilość dostarczanego powietrza, czyli wentylator z 20 na 24. Jednakże wciąż jest pytanie odnośnie ustawień, gdyż teraz mi schodzi 20kg węgla na dzień. Macie jakieś pomysły? Nastawy obecne

Czas podawania 6s
Przerwa podawania 40s
Siła nadmuchu 24bieg
Praca podtrzymania 14s
Przerwa podtrzymania 33 min
Wentylator w podtrzymaniu 20s
Bieg wentylatora w podtrzymaniu 27 bieg


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego trzeba uszczelnić retorte " dużo spala" bo dałeś dużo za dużo powietrza i są duże straty kominowe ale jak ci doradzają już inni koledzy a ty się nie słuchasz to sory szkoda czasu.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ściągnąć koronę palnika i uszczelnić silikonem?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.