Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PIEC GAZOWY


zimnyherbert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, ale wczytuje się w posty i szukam kilku  dobrych rad. Przymierzam się do pieca gazowego, ale mam duży dom dwupiętrowy ok 340 m2 , 25 grzejników w układzie grawitacyjnym  otwartym plus 140 L zbiornik c.w.u. w układzie. Mam piec żeliwny na paliwo stałe Viadrus o mocy 37,5 KW. Palę od kilku zim sezonowanym drzewem (buk, dąb, jesion), dom ocieplony 10 cm styropianem, okna nowe mury  40 cm. Przy mrozie -15 C na piecu 50 C w mieszkaniu ok 22 C. Wiosną czy  jesienią 35 -40 C na piecu i w domu ciepło i woda ciepła Grawitacyjnie hula dobrze, ale do pomocy pompa obiegowa. dodatkowo w układzie woda z emulgatorem (to takie białe chłodziwo tokarskie w proporcji 95% wody i 5% emulgatora), doskonale zachowane środki rur czy grzejników. Dodatkowe na powrocie przed pompą obiegową na bypasie filtr siatkowy. Pytanie, jaki piec w układzie otwartym to ogarnie, interesuje mnie kondensacyjny jednofunkcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna  de Dietrich mcr3 plus był ogólnie dostępny który nie posiadał czujnika ciśnienia, więc byłby wręcz idealny do Twojej instalacji. Podzwoń po hurtowniach może go jeszcze kupisz.

Teraz od kilku tygodni zastąpili go modelem mcr3 Evo który już ten czujnik ma, ale jeśli jesteś pewien tego ciśnienia 0,8bar to też ten nowy da radę.

Ogólnie wybór De Dietrich jest dobrym wyborem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 19:49, zimnyherbert napisał:

   Jeszcze jeden aspekt. Czy to, że w rurach było "chłodziwo tokarskie" nie zaszkodzi aparaturze kotła gazowego? Nadmienię, że rokrocznie czyszczę filtr siatkowy przed pompą i czasem trafi się trochę konopii i nic poza tym

Tu trzeba dać gęsty filtr przed kotłem, inaczej kocioł padnie, ponadto nie wiem jak będzie reagował wymiennik kotła na taką ciecz w obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 0degree napisał:

Teraz od kilku tygodni zastąpili go modelem mcr3 Evo który już ten czujnik ma, ale jeśli jesteś pewien tego ciśnienia 0,8bar to też ten nowy da radę.

To ciśnienie 0,8bar jest ciśnieniem minimalnym dopuszczalnym do pracy, zalecane jest od 1,5-2 bar., ja bym dobrze sprawdził ten parametr przed kupnem.

MCR3-Evo to kompakt , są w sprzedaży też inne wersje modelu MCR3 - szukaj, pytaj, ew wybierz innego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.