Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek - automat?


arczi3333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Dowiedziałem się, że w niedługiej przyszłości (2-4lata) będzie prawdopodobnie dostępny gaz ziemny.

Dlatego postanowiłem zrezygnować z kotła na pellet bo najzwyczajniej w świecie szkoda mi hajsu zarówno na ogrzewanie bo większy koszt jak i na sam kocioł. Wyjdzie taniej, znając życie kocioł posłuży 5 lat i może się zepsuje to przerzucę się na gaz.

Szukam czegoś w rozsądnej granicy cenowej - poniżej 8k zł.

Dom nowo budowany, użytkowa niecałe 100m2, wszędzie ogrzewanie podłogowe + drabinka i garaż po zwykłym grzejniku pracującym na niskiej temperaturze z podłogówki (żeby wysuszyć gacie i rękawice w garażu), bez kombinowania i rozdzielania temperatur.

Izolacje - poddasze nieużytkowe, izolacja w stropie drewnianym 20cm wełny, podłoga 10cm styropianu, ściany 15-20cm styropian, jeszcze się nie zdecydowałem, posadzka zwykła betonowa.

Z obliczeń zapotrzebowanie ok 8kW, do tego grzanie CWU zbiornik 150l.

Wymagania odnośnie kotła:

- lubię ciepło w domu, a nawet gorąco czyli te 24stopnie utrzymywane cały czas, na noc oczywiście chłodniej

- kocioł jak najmniej obsługowy, o ile ustawienie wszystkiego nie sprawia kłopotu , tak rozpalanie, częste dosypywanie paliwa już tak

- najlepiej zasypać pełen zbiornik i mieć spokój na tydzień czasu

- czy te kotły na eko groch same się rozpalają o zadanych godzinach?  ( tak, żeby rano się włączył powiedzmy o 5 i na 7 rano była ciepła woda+podłoga jak również analogicznie wieczorem)

- coś co się strasznie nie brudzi i nie syfi

- wyczyszczenie raz na tydzień nie stanowi problemu.

Na forum polecają Skamp PV mini 9 - brać to czy szukać czegoś tańszego? Ewentualnie jaki sterownik do tego polecacie i ogólny osprzęt? Mój instalator zarobiony, jeszcze nie wie o kotle na ekogroch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w granicy 8k znaleźć tańszy kocioł pelletowy

Różnica będzie polegac na tym,że ręcznie co jakiś czas narzędziem zgarniesz pył z wymiennika oraz ręcznie w rękawicy rzadziej oczyścisz same palenisko

a tak praca automatyczna, zapalarka itd. tak jak zakładałes na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Ciebie i twojego nowego domku tylko pellet, szkoda się brudzić z ekogroszkiem. Rozpalanie groszku to ciężka sprawa i ciężko będzie odpalić grzałkami (nie mówie, że nie możliwe) poza tym po węglu trzeba czyścić kocioł częściej niż raz na tydzień. 

Kup pelleta z większym zasobnikiem i będziesz miał spokój. Sterownika szukaj rozbudowanego z funkcjami tygodniówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość berthold61

A mogłeś jeszcze taniej kupić z wat 8 proc i samemu zamontować tylko kwestia dogadania  , tak czy siak daj znać jak działa i oby nie spalał więcej jak 7kg/doba ,pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już cena na 8 vatu - bo będzie montaż, jakieś inne pierdoły, cały osprzęt itd. Cena może nie jest najniższa, na necie 7100-7300 na 8 vatu + wysylka ze 200zl więc miałem pare złotych taniej bo wysyłka free.

W kazdym razie, dam znac jak on dziala :) ale zanim uruchomie, odpale, wprowadze się to dopiero za rok bede mogl powiedziec jak dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultuj przynajmniej schemat instalacji, żebyś potem nie latał po forach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.