Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór grawitacyjny, 4d i automat


DzonyZerg

Rekomendowane odpowiedzi

No taki problem. Dystrybutor Defro instalowali groszek w instalacji otwartej. Od kotła mamy odejście do tej ich pompy rozwalowej znaczy przewalowej;] ( sikrjuriti powrotu), pozniej odejście do cwu. Następnie 4d a za nim pompa. Nie ma zaworu grawitacyjnego ani na bypasie 4d, ani na powrocie ani wcale. Przepisy mowia jasne że w otwartej żadne urządzenie między kotlem a wzbiorczym. Facet powinien papiery stracić? Wcześniej taka bombe zrobił. Nie chciało się gwintowac i zawór odcinający przed odnoga do naczynia... Raz teściowa by wysadzila kocioł... 

Dziękuję za odpowiedź miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

No właśnie tak mówią przepisy. Tylko wszędzie widzę obejście pompy z rocznicowym. Kilka kotłowni widziałem a od czasu montażu u babci ile ja sie tego naogladem w necie :) do Defro dzwoniłem ale szału zdjęcia poslac ale ja ojca i babcie pierdyle bo się nasluchalem. Choc Defro mi ostatnio zrobiło fajna niespodziankę. Dzwoniłem do dystrybutora to mi powiedzieli ze HG mi sprzedadzą ale nie mogą montować bez 2500l bufora.

No ale do tematu. Ten 4d i brak obejścia mimo że automat to juz raczej pod paragrafy powinno podejść prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim będziesz straszyć kogoś paragrafami pokaz tu tą instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym poszedł do babci to bym do Defro poslal. 

Aż tak nieogarniety nie jestem, w pewnym zakresie mam fotograficzna pamięć. Zrzutu ekranu nie zrobię. . Powrot to rozgalezienie do 4d, z 4d gorąca do kotła. Dziękuję.

Chyba że powrót też się liczy do bezkolizyjnej drogi kocioł - > naczynie wzbiorcze. Wtedy przepraszam. Choc chyba kiepsko tymi "pizdkami" co dolutowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.