Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla draco bio 12 kw przy rozpalaniu wywala roznicowke


konrad739

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem podczas pierwszego odpalenia pieca w momencie gdy wlaczy sie grzalka wyrzuca roznicowke moze bylby ktos w stanie podpowiedziec co moze byc przyczyna  ? Dodam ze piec byl kupiony w lutym wczoraj chcialem go po raz pierwszy uruchomic. Instalacja w domu jest nowa i przy zadnym innym sprzecie czy narzedziach nic takiego sie nie dzialo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie było tak samo, dopiero jak bez róźnicówki pochodził , to następnym razem było ok. Serwisant mówił że to częsta przypadłość tych grzałek. I zgłaszał to w Tekli ale problem jest nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widziałem już sporo kotłów na pellet różnych producentów i u każdego co stosuje taki rodzaj grzałki tak się dzieje. odpowiedź w tej sytuacji jest bardzo prosta. Gdy na grzałce utworzy się kondensat pary wodnej wówczas wybija różnicówka. Taka sytuacja pojawia się u znajomego, nie grzeje CWU w lato do teego  wilgotna piwnica. Jego rozwiązanie = wyjęcie grzałki z kotła podłączenie do zasilania bez uziemienia wygrzanie 2 razy do czerwoności wkłada do pieca i ma spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.