Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie nagrzewa CWU


Sebek993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale proszę o pomoc ale mam nadzieję ze mi pomożecie. Nie nagrzewa sie Cwu. Pompa działa. Dodatkowe info jak zamkne zaworem obieg podlogowki to przez pompe na bojler dopiero zaczyna leciec ciepla woda.Nie wiem co moze byc grane.Moze zawor 4d źle ustawiony nie wiem nie znam sie na tym.

IMG_20191019_094634.jpg

IMG_20191019_094624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie



Czy tak masz podpiety zawor


Nie wiem co to jest pod pytajnikiem ???20e24145474b241b98b2d3db310274f8.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest żle, bo obieg podłogówki z 3D termostatycznym powinien być podłączony ZA zaworem 4D a nie przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś narysował swój schemat również było by łatwiej.

Koledze @gmaj22 chodzi o to odejście w prawo rurkami z miedzi (prawdopodobnie jest to obwód podłogówki) powinien się rozpoczynać za zaworem 4D z rury wg. Twojego zdjęcia "na kaloryfery"  a kończyć się przed zaworem 4D "powrót z kaloryferów". Natomiast wyjście obwódu CWU tak jak masz a powrót z niego przed samym piecem w rurkę "powrót do pieca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tak wogole co ma do tego podlogowka i jej podlaczenie, skoro obieg CWU jest jako pierwsze praktycznie zaraz przy kotle na jego zasilaniu. Do pompy z CWU woda goraca a na samej pompie i za nia woda zimna. Kiedyś to wszystko hulalo fakt ze bojler dlugo sie nagrzewal ale dzialalo a teraz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poprostu układ CWU jest zapowietrzony...

A podłogówka... Jeśli nie dasz nam całego schematu to tylko gdybanie ale może być taka sytuacja że zasilacz pompę CWU powrotem z podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.