Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konstal duże spalanie


Lukaszls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 rok zaczynam z konstalem 17 kw i mam już dość ogrzewam ok 150 -160m2 nieocieplonego budynku , pale od góry z dmuchawa, paliwo jakoe prubowalem to orzech i ekogroszek , mial wyszedł by na pewno ekonomiczniej ale boje sie tzw wybuchów, ogolnie to na worku wegla orzecha 25kg utrzymam temp ok 60 stopni przez 10 godzin a na worku 20kg ekogroszku ok 6 godzin takze w zimie w domu nie za cieplo a koszt ogrzewania dobowego oscyluje w okolicy 50zl , pomysłów mi już brak czy zmiana dmuchawy na miarkownik cos poprawi? Czy przymykac wajche na kominie? Raz przymklem o ząbek i nic to nie dalo , rece opadaja poratujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tak chaotycznie że oczy bolą to czytać.

 

Jaką budowę ma ten twój wynalazek? Jaki przekrój, czy to typowy górniak czy miałowiec? Popatrzyłm na stronie producenta czyli masz UKS ( miałowiec) albo UKS-s(zwykły górniak).

Obojętnie jaki model musisz wywalić dmuchawę, zamontować miarkownik  ( dorobić klapkę w dolnych drzwiczkach) i palić na naturalnym ciągu od góry.

Jestem przekonany że taki sposób sprawi że opału "pójdzie" przynajmniej o 1/3 mniej). Na piecu trzymać 55- 60 stopni, bądź w zależności od potrzeb.

Nic nie wiadomo jaką masz instalację, otwarta czy zamknięta, jak sterowana czy są jakieś zawory 3-4 ro drogowe, jakie zawory grzejnikowe, jakie grzejniki, jakie przekroje rur i z czego, czy to instalacja grawitacyjna czy wymuszona, jakie pompy i ile, czy jest bojler CWU i jak wpięty.

Jakie masz mury grube i z czego. Jakie okna.

Jak chcesz pomocy to musisz podać więcej informacji, no chyba że chcesz żebym się nad szklaną kula pochylił.

Co do swojego kotła to posiadasz najprostsze możliwe badziewie na dodatek z dmuchawą która w tym przypadku to samo zło.

Na forum masz multum informacji jak palić od góry na miarkowniku, jak się do tego zastosujesz i nauczysz to gwarantuję ze będziesz zadowolony.

 

PS.

Nigdy nie przymykaj czopucha!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za malo informacji , tak moj piec to zwykly górniak ,klapke mam tylko w drzwiczkach gornych tych od zasypu,instalacje mam otwarta nieposiadam zadnych zaworów 3d,mam jedna pompe która załącza sie przy 45stopniach boiler jest wpiety w układ,grzejniki mam na piętrze nowe na parterze niestety stare , rury na dole sa bardzo grube a na pietrze male, ogolnie zanim piec osiągnie dana temp 5-6 razy pompka pusci wode i temp od razu spada czyli wody w instalacji dosc dużo, okna plastikowe budynek nieocieplony w sypialni i pokoju corki pod karton gipsem mam welne 5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ściany o nieokreślonej grubości z nieokreślonego materiału i nie wiesz czy jest jakaś pustka czy nie.

Jeżeli twój piec to typowy górniak to tylko palenie od góry, rano piec ładujesz na full i rozpalasz, ( oczywiście na miarkowniku) przy obecnych temp. powinien starczyć 1 załadunek.

A jeżeli była by konieczność podtrzymania palenia na noc to żeby na nowo nie rozpalać w piecu możesz na noc palić tzw paleniem kroczącym, wrzucisz ze 2 duże kostki węgla i będzie żar na rano który dasz na górę zasypu.

Z czasem dojdziesz do wprawy to nie są skomplikowane rzeczy. A i komin będziesz czyścił raz na rok przy takim paleniu i zero dymu z komina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w mocny wegiel -tj. marcel ok1000zł za tone i tylko luzem i zasyp piec 30-40 kg wegla - powinno sie wtedy palić w miare spokojnie i bezproblemowo. - wegiel tylko kupuj luzem nie żadne dziadostwo z marketów w workach 25kg - to jest bardzo drogi szajs.    Jak nie chcesz wywalać dmuchawy zmien tylko jej stertownik na coś z PID i czujnikiem spalin w czopuchu- jc user Witek ci poleci odpowiedni model .

2 opcja wywalamy dmuchawe i zakładamy miarkownik ciągu + klapkę + oczywiscie dobre paliwo.

3. opcja - wew pieca budujesz sciankę z szamotu i przerabiasz górniaka na dolniaka  - (jest to czasochłonne  i troche cieżkie w dostrojeniu  ale oszczedności w opale sa spore) - wiem bo sam zmieniłem piec GS na DS i polecam.

Ps wklej wiecej fot pieca  z zew i wew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyko piec ma kolega z tego tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27021-setlans-air-21-kw-użytkowanie-i-modernzacja-kotłowni/

niestety nie poprawisz jego ekonomiki bez przeróbki na DS. https://www.youtube.com/watch?v=a_gNAA1ftck U ciebie lepiej było by ocieplić dom niż zmnieniać piec.

Ale pierwsze co lepiej wyskrob wymiennik + zmien wegiel na inny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.