Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura spalinowa niedopasowana do piecyka łazienkowego - czy istniało ryzyko zaczadzenia?


pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2019 o 10:25, sambor napisał:

Takie odprowadzenie to kryminał, ale pewnie rura wysuneła się z kotła lub po prostu potrzebuje opaski ściskającej (oczywiście metalowej).

Inaczej pewna śmierć mieszkańców.

Rura się nie wysunęła, tak została założona. Okazało się że ma mniejszą średnicę niż zakończenie kotła (bez redukcji nie da się jej prawidłowo założyć)

Została świadomie założona przez ekipę remontową tak jak widać na zdjęciu o czym nikt mi nie powiedział. Gdybym nie poprawiał po nich malowania sufitu przy kominie nigdy bym tego nie zauważył.

Wcześniej jednak wziąłem w tej łazience prysznic i zastanawiam się czy mogło mnie już tu nie być... (czujnik czadu kupiony, ale wtedy jeszcze nie był zamontowany)

@sambor oczywiste dla mnie jest że to nieprawidłowy montaż, rozsądek podpowiada też że konsekwencje mogły być straszne bo część spalin z pieca zamiast do komina mogła iść na łazienkę, pytanie jednak jest czy na pewno tak by było? Szpara ze zdjęcia to kilka może kilkanaście procent średnicy komina. Wydaje się że część spalin mogła by się przez niego wydostawać na łazienkę.

Może jednak jest tak że mimo szpary ciąg z komina zasysał by 100% spalin do komina i nie pozwalał im wydostać się do łazienki?

@pastor bez cynizmu proszę... jeżeli czad i spaliny mogły by się tamtędy wydostawać to tak przeszkadzało by mi to... pytanie brzmi czy na pewno tak by było? j.w. czy ciąg z komina mimo wszystko nie zasysał by ich do komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.