Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik ciepła dwupłaszczowy Gelmet


Kotylion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.....Mam problem....po spuszczeniu wody z instalacji Co i ponownym napełnieniu-zaznaczam, że bardzo powolnym przestał mi działać wymiennik ciepła!!!!!! Nie grzeje wody!!!!!!

Wymiennik jest podłaczony od góry do instalacji CO i tamtędy jest dopływ gorącej wody.....Z dołu wymiennika jest powrót do pieca......Rurka która idzie z gorącą wodą do wymiennika jest gorąca aż do wlotu do wymiennika-a rurka z dołu wychodząca do pieca czyli powrót jest zimna........Odpowietrzałem na wszystkie możliwe sposoby i nic........woda zimna w wymienniku......

Gdzie tkwi problem??????????? Odcinałem również wyprowadzenie na kaloryfery i uruchamiałem pompkę i Nic.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczałeś z instalacji, czy z kotła, czyli po stronie kotłowej czy instalacyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grzejniki grzeją.....pompa działa bez zarzutu.......Spuszczałem z całej instalacji bo miałem wymianę pieca......

Dzisiaj zauważyłem, że jak odcinam wyjście na kaloryfery i obieg idzie tylko na piec i wymiennik to zaczyna grzać.....wystarczy, że przełącze na  cała instalacje gorąca woda nadal dochodzi do bojlera ale odpływ dolny robi się zimny....

Dlaczego traci się cyrkulacja gorącej wody przez wymiennik-jak przełącze na całą instalacje........pompka smiga cały czas!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.