Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek BioMax 12kW


Gary76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem bardzo początkujący w temacie kotłów, proszę więc o radę.

Mam od kilku dni kocioł jak wyżej i takie oto ustawienia:
temperatura zadana pieca: 70C; Histereza 5C

temperatura załączenia pompy: 55C
temperatura zadana mieszacza: 40C

Obserwuję sobie pracę kotła intensywnie, i mam pewne wątpliwości.

Pierwsza dotyczy ustawienia temperatury pompy. Przy takich ustawieniach sporo pary idzie wg mnie w kotłownie a nie w mieszkanie, ponieważ jeśli temperatura kotła spada poniżej 55C - woda na grzejniki przestaje płynąć. Skutek mam taki, że np. w tej chwili: piec ma 45C, woda w grzejnikach 25C, bo już nie ma obiegu a temperatura w mieszkaniu zaczyna spadać, więc za chwilę będzie się musiał włączyć, a na mój gust mógł jeszcze sporo nagrzać zanim spadł z 55 do 45.

Druga to tak wysoka temperatura pieca i jak dla mnie nieduża histereza. To z kolei powoduje w takie dni jak teraz - niezbyt zimne, ze po całodniowym niegrzaniu (mam na dzień ustawione 20C a na noc 22), zanim nagrzeje musi się kilka razy włączać, bowiem taki spadek o 5 stopni na piecu trwa dość krótko, więc zanim dotrzemy do 22 stopni odpala się kilka razy, często tuż przed osiągnięceim zadanej temperatury, więc znowu mam stratę, gdyż zaraz potem się wyłącza.

Co sądzicie koledzy o takich ustawieniach? Jak macie te temperatury u siebie rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.