Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec gazowy jednofunkcyjny do ocieplonego poniemieckiego domu?


wesolymaniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie ......i odrazu moje pytanko szukam dobrego pieca gazowego do ogrzania domu poniemieckiego ocieplonego kilka lat temu w ktorym mieszka moja Mama. obecny piec weglowy ogniwo wlasnie na skonczyl zywoto chyba bo cieknie wiec chce jej ulatwic zycie i zamontowac piec gazowy zamiast ekogroszka  . dobrych kilkanascie lat temu byl zamontowany piec gazowy chyba pierwszej generacji taki duzy stojacy chyba z Gliwic gdzie bylo duzo palnikow na takiej ramie na dole wiec instalacja gazowa i odnoga c.o zrobiona do drugiej piwnicy niz piec weglowy . wklad byl zamontowany z blachy kwasowki ale wiem ze teraz juz musi byc rura w rurze ok zgoda ale teraz moje pytanko jaki piec szukac aby byl ekonomicny dobry trwaly . aha w domu nie ma instalacji cwu wiec chyba szukac jednofuncyjny czy moze byc dwufuncyjny a nie uzywana fukcja cwu? bo ponoc jednofukcyjne drozsze od dwu? jak To widzicie wszystko i co mozecie doradzic bo co wiele głow to nie jedna. pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy piec gazowy moze funcjonowac w otwartym ukladzie c.o.? i czy jest potrzebne jakas zgoda gazowni na montaz takiego pieca? bo cos slysze ze licznik musi byc na zewnatrz posesji ponoc? nie wiem czy to cos zmienia ale w tym budynku jest zainstalowany piec gazowy c.o tylko juz nascie lat nie uzywny czy to cos zmienia w procedurach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a jak wymiana bedzie dofinasowana z dotacji to chyba trzeba projekt i wszelkie uzgodnienia z gazownia??? a jaki to piec ACV podajcie jakies dobre sprawdzoen modele?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.