Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Delta ekopell na pellet wygasa po skończeniu grzania CWU


Marrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje pytanie dotyczy pieca Defro Delta ekopell na pellet, wszystko mam z grubsza ogarnięte denerwuje mnie tylko jedna rzecz, wygląda to tak: niezależnie od trybu pompy równolegle lub priorytet bojlera, kocioł gdy kończy grzać CWU wygasa i się na nowo rozpala spowodowane to jest osiągnięciem temperatury +5 od temp zadanej , tj. gdy mam ustawioną na 65 stopni gdy kończy grzać CWU piec zazwyczaj wchodzi w podtrzymanie (bo ciepły powrot) dobija do 70 stopni wygasa i na nowo rozpala, próbowałem zmniejszyć podtrzymanie ale nie tędy droga bo zdarza się że wygasa w podtrzymaniu, podejrzewam że jest to zabezpieczenie te 5 stopni więcej od temp zadanej i nigdzie chyba nie można tego zmienic, nie znalazłem takich ustawień. Dobrze by było gdyby no temp wzrosła do 72-74 stopni i powoli spadal w podtrzymaniu a jest tak że tylko przekroczy o 5 stopni to wygasa i póki się na nowo rozpali trochę stygnie, zapewne jest to zapisane na sztywno w sofcie i tylko tech może to zmienić, sądzę że mogło to by być minimum 10 stopni roznicy, ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podnieś zadaną wyżej.

Po osiągnięciu zadanej na kotle (+5°) palnik się wygasza czy stoi w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Ustaw wyższą zadaną kotla i dobierz histereze kotla.

Palnik dogrzeje do zadanej i wygasi się, a potem zacznie się rozpalać jak spadnie temp. o zadaną histereze kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kociol ma ustawiona zadana temp 65 stopni. Pid ogranicza moc grzejac dalej do 70 i sie wygasza. To nor,malne. Ustaw histereza kotla na 10 lub 15 stopni. przy 70 kociol sie wygasi a ponownie rozpali przy 55 lub 50. Jezeli kociol nie bedzie sie w takim trybie rozpalal co 15 min to podtrzymanie mozna wylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę bez PID, nie ma podtrzymania w trybie PID, chodzi o to że jak skończy grzać CWU temp skacze o te 5 stopni i wygasa, lepiej by było gdyby bez gaszenia zaczął grzać CO i nie tracił bez sensu temperatury na postoje i czyszczenie, czasami uda się że temp dobija np do 69 i powoli maleje grzejąc CO ale zazwyczaj dobija do 70 i następuje wygaszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twojego sterownika ale musi być modulacja tak dobrana żeby palnik z mocą zwalniał wcześniej przed temperaturą zadaną kotła ,oraz moc minimalna musi być tak dobrana żeby nie powodowała dalszego wzrostu temperatury a powolny spadek , oczywiście jak nie ma zapotrzebowania na ciepło to kocioł i tak przekroczy te 5stopni i się wygasi , jak pytasz czy można te 5 stopni ponad zadaną zwiększyć to nie to jest wartość stała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybsze schodzenie z mocy palnika odpowiada parametr B - więc trzeba go zwiększyć o np. 2 czyli jak jest załóżmy  8 to  +2   , zaś , żeby kocioł się szybciej podnosił to należy parametr A zmniejszać np jak jest 15 to np na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.