Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki polecacie kocioł do drewna.


Wiktor626

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.p2ar.pl/oferta/oferta-kotłów/

KUS II lub KUS III DS z kanałami pionowo poziomymi,co wymaga mniejszego ciągu w kominie ( MPM jest bardziej wymagający pod tym względem). Ten typ ma drzwiczki załadowcze z przodu,co nieco ogranicza komorę załadowczą na paliwo. Są to jednak kotły łatwe w obsłudze, oszczędne poza tym i węgiel spalisz lub zrębki jeśli przyjdzie ci na to ochota. Minus: nie ma certyfikatów i trzeba długo czekać na kocioł,ale warto. Cenowo podobnie do MPM DS

 Kocioł bezproblemowy,ja mam KUS I wersja na węgiel (mniejsza głębokość komory załadowczej) choć i drewno łyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak nie ma certyfikatów to po co taki kociol? Żeby za rok sąsiad mógł zadzwonić jak zakopci? 

Sprawa wygląda tak albo kocioł tylko na drewno albo zły kocioł. 

Najlepszych czeskich czy słowackich które W Polsce nie ma. Trzeba się karnac. 

Właśnie przechodzę na drewno tylko drewno i upatrzylem sobie doskonały. Polecam tę z regulacją mocy bo pozwala na zmniejszenie bufora, niektóre do ustawowego minimum 300l. Krajowy to podoba mi się Termoflux,który bodaj ma dobrą regulacje. Ceny tych kotłów są wyższe, jednak jak dobrze policzyć to nie aż takie straszne, szczelnie gdy bufor można wstawić 300l zamiast 3000, by komfort był identyczny. Vigas jest super. Kosztuje tyle co defro a regulacje ma świetną. Jak masz blisko to polecam Blaze, jest genialny i ten będę montowal. Niedawno powstał o nim wątek. Jak o ryby ma prawdziwe postoje gdy utrzymuje żar i można rozładować bufor. Gwarancja 7 lat i nie wymaga układu ala laddomat. Zasyp górny. Największą wadą że słowo 25kW pali szczapy do 50cm. Jako jeden z niewielu pali nawet trociny jako jedyne paliwo i niby nawet dość wilgotne paliwo. Komora paliwa jest ocieplana i wymienna a tam kotły klekaja... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.