Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawic parametry pieca na eko-groszek


dzikjestzly

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępne nastawy to sprawa instalatora. Ewentualne korekty dopiero użytkownik. A tak na marginesie instalacja błędnie wykonana.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ty latem próbujesz palić w PID jak widzę ale sensu wielkiego to nie ma bo on w podtrzymanie tak czy siak wejdzie , przełącz go na tryb ręczny czyli w twoim przypadku wył ,nie znam twego stera ale w moim po wejściu w tryb ręczny pokazują się dodatkowe opcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę latem na PID. 

@dzikjestzly widzę że mamy podobne sterowniki , ja ma tech 450 zPID. Na lato ustawiłem tak :

tryb serwisowy ( 5162 ) -

granulacja węgla gruba -

minimalny czas podawania 1 sekunda -

minimalna przerwa podawania 65 sekund 

ustawień powietrza nie regulowałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WEJDŹ W MENU SERWISOWE  ( kod 5162 ) nie w menu instalatora, ( to następne po menu instalatora ) dalej tak jak pisalem.

Bojler 140 litrów , spalanie średnio 3 kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji oprogramowania jest to pierwsza pozycja menu SERWIS -  GRANULACJA PALIWA potem GRUBA (zgodnie z ustawieniem w menu INSTALATORA  ,  ) . Temperatura bojlera 55°C.

Tylko zapisz sobie co zmieniasz , bo na ogrzewanie domu potrzebne są inne ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak ustawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak ma nie być. Chyba że chcesz wizyte straży mieć. Masz za duzo paliwa za malo powietrza . Zanim zaczniesz coś ustawiac to daj no foto tego co masz w kotle . Tu koledzy Ci radzą tylko nie widac co się dzieje na palniku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Nie tak ma nie być. Chyba że chcesz wizyte straży mieć. Masz za duzo paliwa za malo powietrza . Zanim zaczniesz coś ustawiac to daj no foto tego co masz w kotle . Tu koledzy Ci radzą tylko nie widac co się dzieje na palniku . 

Chodzi ci jaki ekogroszek używam?mam zrobić zdjecie ekogroszku ,bo tak z tego zrozumiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.