Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkład kominkowy POMOCY


Robertxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Mam zamiar zainstalować wkład kominkowy w nowym domu. Widziałem kilka instrukcji obudowy wkładu . Na żadnym nie ma tego wylotu , który mam ja . Wiem że do okrągłej dziury u góry podłączam wkład,  ale do czego jest ta prostokątna dziura na dole ? Czy ona ma być też zabudowana tak jak jest? Czy ma być może odkryta? Czy jest to może wlot powietrza? Proszę o pomoc i z góry dziękuję 

20190810_210331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli murarz był sprytny to pewnie doprowadził powietrze z zewnątrz gdzieś pod podłogą. Istnieje jeszcze wersja że jest to wyczystka innego kanału np. wentylacyjnego, to już sam musisz sprawdzić ze zdjęcia nie widać co się dzieje w ścianie. O ile poprzednie pytanie było poprawne to do tego jest już potrzebna szklana kula. 

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą:). Dzwoniłem do byłego właściciela,  okazuje się że to jest jak już jeden Pan u góry wspominał dolot powietrza z zewnątrz.  Podobno fachowo to się nazywa czerpnia.  Podłącza się to do wkładu kominkowego . Dziękuję bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.