Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacina Się Slimak Podajnika


matir85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj uruchomiłem piec Biadała 19 kw z podajnikiem Paleko. Piec jest nowy, wczoraj było pierwsze uruchomienie. Po około 24h zawiesił się ślimak czego następstwem było wygaśnięcie pieca. Z uwagi na fakt, że to mój pierwszy piec na eko groszek pomyślałem, że do ślimaka wdały się jakieś zanieczyszczenia w postaci kamienia czy innych elementów, które blokują ruch ślimaka. Po dokładnym przeczyszczeniu i odpaleniu pieca okazało się, że co jakiś czas ślimak się zawiesza i słychać buczenie silnika. Eko groszek, którym palę jest firmy Carbon 23MJ o uziarnieniu 8 - 25 mm. Podczas obsługi kotła zauważyłem, że sposobem na zawieszenie się ślimaka jest przełączenie go podczas pracy na lewe obroty. Z początku myślałem że jest to wina grubości groszku ale z czasem zauważyłem, że wystarczy przełączyć na lewe i od razu na prawe obroty tzw "pstryk pstryk" i ślimak rusza normalnie. Więc nie może to być problem z uziarnieniem bo podczas przełączania ślimak nie zdąży się nawet na milimetr cofnąć. Dodam, że śruba zabezpieczająca nie jest zrywana, silnik podajnika jest cały czas gorący.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro granulacja jest poprawna i napięcie w gnuazdku też jest właściwe to zgłaszaj na gwarancji. Od czegoś ona w końcu jest.

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wydaje mi się ze silnik ma wadę fabryczna nie może tak się grzać .jezeli możesz to cza by zrobić eksperyment pościć go na sucho bez węgla i czy się tez grzeje , ale na pewno tak .Zglosic cza do serwisu bezwględnie , powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.