Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Galmet EKO-GT KWDP 22M dziwne zachowanie


jany79

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem użytkownikiem pieca jak w temacie i mam ogromny problem. Mianowicie w dniu dzisiejszym słyszałem jakby piasek w wentylatorze. Rozebrałem wentylator wyczyściłem złożyłem w dodatkowo zdjąłem klapkę pod retortą wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem, sprawdziłem kanały powitrzne i tu zaczyna się problem. Wentylator dmucha, komin ciągnie jak trzeba ale jak zamknę drzwiczki od pieca wówczas to pomimo iż wentylator pracuje jak zwykle to piec w zasadzie ogień zostaje zaduszony tak jakby powietrza nie dostawał. I tu moja głowa nie nadąża za prawami fizyki. Jest powietrze jest odbiór spalin a pomimo tego nie pali się w piecu. Nawet jak ustawie wentylator na 100% to jęzory ognia sięgają dymic ale jak zamknę drzwiczki do zadusi ogień. Spotkał się ktoś z czymś podobnym albo może ma ktoś pomysł co jest nie tak. Nie robiłem nic poza wyciągnięciem wentylatora i przedmuchaniem retorty.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdziłem podłączyłem na warsztacie i na pełnych obrotach dmucha jak szalona. Jedyną "usterką" jest pęknięta uszczelka pomiędzy dmuchawą a piecem wkleiłem ją na silikon do dmuchawy i do pieca ale czy możliwe jest że przez nieszczelność piec nie daje rady ? Sprawdzę jak wyschnie pewnie wieczorem i zobaczę ale coś nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta Twoja dmuchawa ma klapkę (w srodku na wylocie) regulującą przepływ powietrza? Tak myślę, że może ona (jak jest) blokuje Ci nadmuch. Powinna się otwierać jak dmucha dmuchawa, a zamykać jak przestaje.

Jeżeli jej nie ma to nie było tematu :) Pozdrawiam i Wesołych Świąt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilal - dmuchawa nie ma klapki i raczej dmucha jak powinna tak mi się wydaje 

Konopka - dzięki oczywiście sprawdzę chociaż dziwne bo jak wziąłem na rozpalanie i na 100% to tak jak pisałem jęzory aż do samej góry tak dmuchało. Chociaż całkiem możliwe ze na wolnych obrotach powietrza jest za mało i dlatego gaśnie. 

PS nie rozbierałem tego od góry jeszcze skomplikowane to to jest ? Trzeba uszczelnić talerz potem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorta nie dostaje powietrza przez otwarte drzwiczki więc przyczyna jest inna. Dociął bym szybę formatu tych drzwiczek, przyłożył do otworu i obserwował co sie dzieje na palniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze następująca rzecz mianowicie podłączyłem dmuchawa bezpośrednio do 230v i zdecydowanie powietrze dmucha w palnik ale tutaj znowu to samo znaczy zamykam drzwi i mimo nadmuchu płomień zostaje zaduszony. Wyglada to tak jakby dmuchawa podawała CO2 zamiast tlenu Co oczywiście jest nie możliwe. Brak mi pomysłu co jeszcze można sprawdzić ponieważ dmuchawa dział palnik powietrze dostaje komin odbiera jak należy a w piecu ewidentnie brak tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.