Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór pieca gazowego na ogrzanie poddasza ?


AdorU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kotła gazowego jednofunkcyjnego do ogrzania 120m2 podasza sterowanego pogodą. 

Ogrzewanie podłogowe będzie zajmowało całą powierzchnie oprócz klatki schodowej (pomieszczenie nr 7 ) gdzie znajduje się wejście do domu i tam jestem zmuszony zawiesić grzejnik.

Będzie jeszcze grzejnik w łazience na poddaszu typu drabinka ( pomieszczenie nr 8). oraz w kotłowni dwie kondygnacje niżej.  

Ogrzewanie cwu będzie się odbywać za pomocą instalacji solarnej oraz pieca gazowego zasobnik jaki przewiduje to 200 l z podwójną wężownicą.

Kotłownia będzie umiejscowiona dwie kondygnacje niżej pod pomieszczeniem nr 8.  

Budżet na piec 4000-7000 PLN   mieszkam obok Krakowa wiec serwis się znajdzie.   

Jeżeli czytamy z rozpędu :) to pytanie o armature C.O  czy instalować kolejno.

  1. seperator powietrza 
  2. sprzegło hydrauliczne zintegrowane z rozdzielaczem (file:///C:/Users/SławQ/Desktop/Sprzęgło hydrauliczne.webp)  
  3. Pompa wilo lub grundfos  elektroniczna z zaworem 3d na podłogówke siła unoszenia 4 metry 
  4. Pompa wilo lub grundfos  elektroniczna na grzejniki siła unoszenia 4 metry 
  5. Naczynie chyba ze kocioł bedzie wyposażony

Z góry dzięki za pomoc wszystkim którzy mają chęć mi doradzić  !!  I życze Wesołych Świąt 

 

 

 

Sprzęgło hydrauliczne.webp Poddasze instalacja OP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt to wizytówka firmy która go robiła wiec szkoda że tak jest. Przynajmniej jest wstępny pogląd na zamierzenia instalacji.

Co do kotłowni to dla tego że gazu nie chce wyprowadzać na górę oraz nie mam miejsca na wszystkie urzadzenia ; 

  1. Piec gazowy 
  2. Rekuperator 
  3.  Odkurzacz centralny
  4. Zmiękczacz 
  5. Rozdzielacz solarny  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.