Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ilość wody w c.o a moc kotła


Marcie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tym samym zapotrzebowaniu na ciepło - instalacja o większym zładzie będzie wolniej stygła, więc pomimo to że będzie dłużej nagrzewana, będzie robiła to rzadziej - po to przecież w instalacjach daje się bufor.

Sumarycznie w większym okresie czasu instalacja o większej pojemności może wyjść lepiej niż inst "małolitrażowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na moje oko to duza ilosc wody w ukladzie dziala jak bufor. Druga sprawa to takie instalacje maja czesto przewymiarowane grzejniki po ociepleniu takiego starszego budynku. Same grube rury ktore sa czesto niezabudowane to tez elementy grzejace.  W takim ukladzie mozna taka instalacje prowadzic na nizszej temperaturze. Malopojemne instalacje, a jeszcze z grzej nikami aluminiowymi ( niskopojemnymi ) musza byc czesciej dogrzewane. lub prowadzone na wyzszej temp. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi co szybciej sie zagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor w kotlowni ktory "czeka" na odbior ciepla to nie to samo co instalacja na grubych rurach ktora oddaje cieplo bez wplywu na to jaka temperatura jest wewnatrz pomieszczen. Ja widze pewne roznice i wybieram bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

ba wręcz może być szkodliwy w kwestii wielkości spalania.

Dlaczego? Do tej pory czytałem, że duży zład wody to stabilna praca kotła na małej mocy - bez taktowania, do tego niska temperatura powrotu, czyli same zalety. Jedynie grube rury w piwnicy mogłyby powodować straty, ale przy dobrej ich izolacji chyba nie byłoby tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.