Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec z płaszczem wodnym przeróbka na powietrzny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Chodzi przykładowo o zwykły piec na węgiel czy drzewo z płaszczem wodnym. Czy jest możliwość przerobienia tego na powietrzny. Dodając przyk2ladowo wentylator nadmuchowy? Co trzeba by bylo zarobić i jakie wymagania trzeba by było spełnić jeśli jest to możliwe? A wydaje mi się że chyba tak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz; weź maść którą poleca miki1212. Zabrzmiało to jak byś chciał przerobić łódź podwodną na żaglówkę. Z ostrożna wszystko można jednak lepiej nowy "wyspawać" z radiatorami do prawidłowej wymiany.

pozdrawiam Hermogenes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed iluś laty widziałem taki wynalazek do ogrzewania całkiem sporego warsztatu umieszczonego w dużym blaszaku.

 Postawiony piec węglowy taki od CO i wężami podłączona gumowymi wężami  dość duża chłodnica samochodowa z wentylatorem.

 Uwierz że w tym warsztacie przy -20*C na dworze była parówa ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Są gotowe takie piecokominki na pelet z rozprowadzeniem gorącego powietrza , rura wychodząca 80mm napędzana wentylatorem , sam piecyk ma automatykę ,sam się rozpala i utrzymuje stałą temperaturę , koszt ok 3 tys a z płaszczem wodnym ok 6 tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz 

ten kocioł to Seko Ski pewnie 17.5 kw,wiem,bo sam miałem to g....  i wywiozłem na złom. Ciekawa koncepcja,ale z ekologią nie ma nic wspólnego,chyba,że pali od góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi,a eko zostaw ekologom. Kolega pytał o konkretny przykład,więc podałem jako ciekawostkę. Sam nie stosuję,do garażu wstawiłbym rocket stove.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.