Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Z Plaszczem Wodnym + Powietrzna Pompa Ciepla


ash2

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dla tego przepływu i różnicy temp 20C , moc będzie wynosiła ok 16,7kW,

Tu ważną sprawą jest osiągnięcie tych 80C na wlocie do wężownicy.

Im wyższa temp zbiornika tym odbierana od wężownicy moc będzie mniejsza , ale jednocześnie ciepło ze zbiornika będzie oddawane na cele grzewcze więc trzeba tak grzać aby osiągnąć punkt stabilizacji temp w zbiorniku lub dążyć do jej wzrostu.

Nie wiem jak ty masz policzoną podłogówkę , u mnie na 120m2 potrzeba 7,2kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty masz policzoną podłogówkę , u mnie na 120m2 potrzeba 7,2kW.

Nie przesadzaj.

To ma być wiosną i jesienią.

Na te 100 m2 to wystarczy wtedy nawet 3 kW, nie więcej.

 

Ale nie ma się co cieszyć.

Bo z kolei ta wężownica to może jakimś cudem osiągnie tę wartość przy parametrach dla tej pompy opłacalnych.

Choć to jest niewiadoma i po prostu trzeba sprawdzić.

To urządzenie nie jest przeznaczone do takiego wykorzystania i zupełnie do tego niedostosowane.

Ja bym jednak spróbował, na jesień i wiosnę powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kominek ma 14kW to do wody przekaże max 10kW , 4-5 kW oddaje przez szybę i o tym pisze przeważnie instrukcji. Moc jaką podają producenci to moc jaką dany kominek osiągnął na stanowisku badawczym, gdzie kominek był nowy jeszcze nie zarośnięty sadzą i spalane było w nim suche drewno o odpowiedniej wilgotności a w kominie był odpowiedni ciąg jaki przewiduje producent do danego wkładu i tych parametrów już nie osiągnie się w domu. Dodatkowo producenci podają sprawność kominków ok 70-80% tej sprawności również w warunkach domowych raczej nie osiągniemy. Daną moc kominek również osiąga przy maksymalnym dopływie powietrza po prostu w kominku musi się ostro palić co wiąże się z tym że spaliny będą miały min 250*C a drewno będzie znikało z niego w mgnieniu oka. Widzę że tu wszyscy chcecie podłączyć do kominka bufor do tak małego wkładu bufor to pomyłka, i radzę koledze się dobrze się zastanowić nad tym rozwiązaniem i popytać ludzi co mają kominek i bufor jak im się to sprawdza bo ja swój bufor zdemontowałem mimo że kominek mam 24kw i dom 100m2. Po prostu mimo ostrego palenia naładowanie bufora trwało bardzo długo i przy tej okazji spałem ogromne ilości drewna które musiałem podkładać do kominka co max godzinę. Jednym załadunkiem drewna na pewno bufora nie zagrzejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

To ma być wiosną i jesienią.

Na te 100 m2 to wystarczy wtedy nawet 3 kW, nie więcej.

 

Ale nie ma się co cieszyć.

Bo z kolei ta wężownica to może jakimś cudem osiągnie tę wartość przy parametrach dla tej pompy opłacalnych.

Choć to jest niewiadoma i po prostu trzeba sprawdzić.

To urządzenie nie jest przeznaczone do takiego wykorzystania i zupełnie do tego niedostosowane.

Ja bym jednak spróbował, na jesień i wiosnę powinno wystarczyć.

 

Co do mocy potrzebnej do ogrzania to masz rację, ja podałem moc z projektu, obecnie ta instalacja pobiera ok 6,2kW na dwa poziomy, czyli na podłogówkę 120m potrzeba ok 3,0kW.

Mnie interesuje coś innego jak ta wężownica przekaże taką moc do bufora - wiem z własnego doświadczenia - bufor 800l + wężownica 2m2 podpięta do kotła Vespa 20kW , w którym palę drewnem że ta instalacja

niezbyt chce oddawać ciepło przez tą wężownicę do bufora - albo bez odbioru ciepła bufor się prawie gotuje albo przy odbiorze ciepła z buforu wężownica ledwie nadąża aby dostarczyć ciepło do bufora.

Już zdecydowałem się na wymianę tego kotła na jakiegoś "Przemka" ;) do układu zamkniętego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.