Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena instalacji...


SolarSolar

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Będę teraz utylizował stary piec na ekogroszek i instalował gaz, dostałem wstępną wycenę od firmy czy może mi ktoś napisać czy ta wycena jest optymalna cenowo,do tego dochodzą koszty projektów itp.

Kocioł kondensacyjny 1 funkcyjny do wyboru z firm:

 

 

Termet EcocondensGold Plus 25

-

3650,00zł

Junkers Cerapur Compact ZSB 24-1DE

-

4105,00zł

Immergas Victrix EXA 24 X 1 ERP

-

4200,00zł

Sterownik do kotła

-

250,00zł

Komin kompletny około 8mb fi 80’

-

982,31zł

Rozdzielacz grzejnikowy 6obw

-

176,00zł

Rozdzielacz grzejnikowy 8obw

-

204,00zł

Rozdzielacz podłogowy 5obw+grupa pompowa

-

1446,00zł

Materiały pomocnicze do instalacji

±

1800,00zł

(zawory, filtry, złączki,, pompa kondensatu)

 

 

Instalacja gazowa zewnętrzna 32mb

-

3250,00zł z materiałem

Kotłownia

-

1200zł

Komin

-

400zł

Rozdzielacze

-

600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych grup pompowych przy kotle kondensacyjnym!To nieporozumienie nie daj się w to wpuścić.Jak zaproponowali grupę pompową to widać jakie to "fachofce" Przy kotle kondensacyjnym powinien być zawór 3D z siłownikiem na podłogówkę całość sterowana pogodowo(czujnik zewnętrzny) 3250 za położenie kilku metrów rury za 4zł/1mb + gotowe przejscia PE-stal po 150zł ileż ten koparkowy weźmie hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik każ sobie dać oryginalny, na pewno będzie droższy niż 250 zł, ale warto. W Junkersach to model CW100 (wystarczy Ci)  lub CW 400. Z Immergasa wybierz kocioł Victrix 20X + sterownik CAR v2.

Rozdzielacz podłogowy z zaworem termostatycznym mógłby być, ale przydałoby się jeszcze jakieś sterowanie termostatami. W droższej wersji zawór 3 drogowy + siłownik + sterowanie pogodowe.

Reszta cen według mnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta grupa pompowa??do  przekopania mam 35 metrów w piasku...

To jest na razie wstępna wycena od 1 gościa więcej na razie nie mam bo 5 mnie olało.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś rozwinie myśl że w kotle kondensacyjnym nie powinno być grupy pompowej..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze by było sprzęgło + pompa na grzejniki + zawór 3 drogowy, siłownik i pompa na podłogówkę - tu potrzebne jakieś sterowanie pogodowe (najlepiej z kotła). Taniej wychodzi dać rozdzielacz z grupą pompową (wygooglaj), ale wtedy koniecznie siłowniki i jakieś sterowanie termostatami do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@sambor wiem że ty dużo więcej wiesz. Jak kupię Termet Eco Gold cus tam cus tam to on ma ta listwe hydrauliczna w komplecie?

Dzięki Krzysiek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gold nie  jest tu dobrym wyborem dla dwóch obiegów grzewczych nisko i wysokotemp.A jak się przy nim uprzesz to od razu kup sobie hydrauliczny rozdzielacz strefowy pt. SIM za ok.3tyś zł.a i tak nie będzie to optymalne rozwiązanie.O ile zawsze polecam ten kocioł jak sama podłogówka lub same grzejniki to już przy mieszanej instalacji bym go nie kupował. Immergasa też nie,tu z kolei potrzebny DIM chyba jeszcze większe pieniążki)

W tej sytuacji na "placu boju" pozostaje Junkers z wymienionych.Instalacja: sprzęgło hydrauliczne(z tuleją na czujnik)pompa na grzejniki,zawór 3D (o odpowiednim Kvs) z siłownikiem,moduł mieszacza MM100,sterownik CW 400,czujnik zewnętrzny.Sterowanie całością pogodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 22:52, sambor napisał:

Taniej ?

Raczej wtedy nie trzeba myśleć ani liczyć a inwestor zapłaci 2x za kiepską instalację i wyższe koszty grzania - grupa pompowa wymaga podawania medium grzewczego o min 20C wyższą niż idzie wprost w podłogę.

Grupa pompowa z zaworem termostatycznym wcale nie wymaga temperatury zasilania o 20 stopni wyższej (tego wymagał starszy typ grup bez zaworu termostatycznego).

Dochodzi za to jak wspomniałem koszt sterowania poszczególnymi pętlami ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat wrócił i mam kolejne wyceny,ciężko się umówić i spotkać tyle fachowcy mają roboty...

W każdej wycenie jest ujęty przekop na działce ok 35 m.

1-sza wycena-


Zgłaszam ofertę na przerobienie kotłowni węglowej na gazową w ....
 kocioł Vaillant 256/5-5
 zasobnik 150l Vaillant
 sterownik multimatic 700 Vaillant
 wykonanie instalacji gazowej od przyłącza do kotła
 wykonanie wkładu kominowego
 demontaż starej kotłowni
 wykonanie kotłowni oraz uruchomienie inst. CO.

Koszt wykonania usługi wraz z materiałem wynosi 19900zł
Cena może różnić się w zależności od przeróbek kotłowni (ustalane w trakcie robót).

dalsza cześć korespondencji z tym fachowcem

 

Koszt zaproponowanego w ofercie kotła to 7800zł
W zestawie jest 
-kocioł 25KW 1 funkcyjny
-zasobnik 150l
-przyłącze do komina
- przyłącze do montażu zasobnika
-sterownik pogodowy
-czujnik temperatury zasobnika.
 
Junkers w tej konfiguracji około 9000zł
 
Najlepsze ceny uzyskamy w zestawach (Vaillant daje dużo w dobrej cenie)
 
Może Pan też poszukać coś w tej konfiguracji i cenie.
 
Koszt przekopu to 700zł (tyle powiedział mi koparkowy).
 
2-ga wycena-

Kocioł kondensacyjny 1 funkcyjny do wyboru z firm:

 

 

Termet EcocondensGold Plus 25

-

3650,00zł

Junkers Cerapur Compact ZSB 24-1DE

-

4105,00zł

Immergas Victrix EXA 24 X 1 ERP

-

4200,00zł

Sterownik do kotła

-

250,00zł

Komin kompletny około 8mb fi 80’

-

982,31zł

Rozdzielacz grzejnikowy 6obw

-

176,00zł

Rozdzielacz grzejnikowy 8obw

-

204,00zł

Rozdzielacz podłogowy 5obw+grupa pompowa

-

1446,00zł

Materiały pomocnicze do instalacji

±

1800,00zł

(zawory, filtry, złączki,, pompa kondensatu)

 

 

Instalacja gazowa zewnętrzna 32mb

-

3250,00zł z materiałem

Kotłownia

-

1200zł

Komin

-

400zł

Rozdzielacze

-

600zł


2 fachowców(mam nadzieje) i 2 wyceny, najwyższy czas kogoś wybrać i wybrać sprzęt bo zima za pasem:)

Wiem że takie pisanie to trochę lipa ale ja się nie znam a pytanie czy ci panowie zrobią to tak aby było dobrze..w domu mam kaloryfery na parterze +podłoga a piętro same kaloryfery...

 

Bardzo ładnie proszę o jakieś rady bo zima za pasem a zrobienie instalacji zapewne trochę trwa do tego muszę kogoś wybrać i piec wraz ze sprzętem..

Ktoś mi coś pisał apropo żeby nie montować grup pompowych  jeżeli chodzi o tą 2-gą wycenę...to co w takim razie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sambor :)   KNR-ów   co to??

To zapytam inaczej:) czy te ceny wydają się być ok:) to jedno:)

Jeżeli mam zrobioną podłogówkę przez gościa który nie zamontował żadnych dodatkowych zawórów/mieszaczy nic przez co nie jestem w żaden sposób sterować temp podłogi itp... a do tego 2-pętle idą razem z grzejnikami...

 

Chciałbym jednego fachowca  wybrać i z waszą pomocą dobrać cały osprzęt tak aby było dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNR- katalogi nakładów rzeczowych - podstawa do określenia zakresu  i nakładu robocizny oraz materiałów, coś co się stosuje przy przetargach i wycenach wstępnych dużych robót.

Prawidłowo wykonana podłogówka powinna być regulowana temp wody w instalacji a temp wody powinna być zależna od temp zewnętrznej.

Czyli musi być za kotłem sprzęgło i jak mają być dwie temp wody - tj na grzejniki i wyższa temp a na podłogę mieszacz sterowany czujnikiem temp zewnętrznej albo jak jest tylko podłoga to może wydać sam kocioł  - ale to trzeba przeliczyć.

Poniżej materiały producenta z jego strony firmowej - to co ci polecałem wcześniej

Najpierw zdecyduj jak robisz a następnie wybierz układ.

Nie każdy producent ma takie same rozwiązania - głównie idzie o sterowanie

s171-1035104.pdf s172-1035105.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SolarSolar napisał:

Temat wrócił i mam kolejne wyceny,ciężko się umówić i spotkać tyle fachowcy mają roboty...

Witam, 

Kolego SolarSolar, temat, który założyłeś dzisiaj  „Która wycena wydaje się rzetelniejsza-profesjonalna --- Help”  dotyczy tej samej kwestii co "Wycena instalacji", dlatego obydwa tematy zostały połączone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss....przepraszam za zamieszanie panie "Ryszardzie".

sambor to co wysłałeś jest do przyjęcia dla osoby obeznanej dla mnie to czarna magia...widze że jeden rysunek dotyczy jakiegoś jednego obiego a w dugim chodzi o 2 obiegi..i tyle z tego rozumiem czyli dalej nic..niestety:)

 

Czyli potrzebny jest mieszacz do odpowiedni kocioł z dobrym sterowaniem tak??jeżeli tak czy możesz podać jakiś przykład jednego i drugiego..??

 

Czyli do pieca potrzebuję coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/zawor-trojdrozny-1-silownik-230v-sterownik-5448547437

I żeby piec miał zainstalowany sterownik pogodowy??

Ktoś jeszcze pisał żeby za kotłem był mieszacz czy chodzi o takie coś:

https://allegro.pl/oferta/zawor-trojdrogowy-trojdrozny-3-nt-mieszacz-3-4-6974858832

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tylko rysunki oglądałeś.

A na stronach następnych jest spis czego potrzeba , łącznie ze sterowaniem .

Pamiętaj że jak kupujesz kocioł gazowy to aby nim sterować potrzebujesz dedykowanych elementów kotłowni, tego będzie ciężko na aledrogo znaleźć .

Tym bardziej że widać żeś nie kumany w tym temacie.

Jak masz grzejniki zasilane z osobnego rozdzielacza to musisz mieć dwa obiegi grzewcze.- jeden wprost ze sprzęgła, drugi z mieszaczem ( grupą mieszającą) + całe firmowe sterowanie wg tego co masz w materiałach, które ci dodałem.

Grupa mieszająca powinna wyglądać np tak https://allegro.pl/oferta/afriso-grupa-pompowa-mieszajaca-3-drogowa-silownik-6973669247

Obecnie jest taka moda że grupa jest często sprzedawana bez pompy, 

Pompę dobiera się do potrzeb instalacji 

Identycznie wygląda grupa dla grzejników https://allegro.pl/oferta/grupa-pompowa-mieszajaca-uniwersalna-ocieplona-epp-8147771175

Też bez pompy, ale ocieplona.

Sprzęgło to min 40kW SHE np takie  https://allegro.pl/oferta/elterm-she-oc-40kw-sprzeglo-hydrauliczne-ocieplone-6859844182

Elektronikę kupujesz tam gdzie kocioł i to wszystko

 

To co pokazywałeś w ostatnim poście jest do kotła zasypowego a nie do gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony na maksa:) ale już jakąś wiedzę od was wyciągałem:) i jestem wdzięczny:)ale to jeszcze nie koniec:)

Tak wygląda u mnie cała skomplikowana kotłownia,na tym zdjęciu gdzie są kafle na ścianie to zasilanie i powrót parteru i tu mam na tej listwie i grzejniki i podłogówkę...tylko że na grzejnikach są termostaty a do podłogi fachowiec nie dał nic,do tego z 5 pętli podłogowych 2 z nich są połączone z grzejnikiem, jedna w salonie druga w łazience.

W takim razie mam jeszcze pytanie apropo tego że kocioł ma mieć dedykowany elementy...czy któryś z tych kotłów co fachowcy napisali mają to co powinny mieć...??

Może to da jakiś lepszy obraz tego co mam.

listwa zasilajaca i powrot kotlowania.jpg

listwa zasilajaca i powrit pietro.jpg

kotlownia instalacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam problemy:) co trzeba zrobić to trzeba i już...byle by wiadomo mniej więcej co i jak...

Trzeba zrobić 2 rozdzielacze jeden na grzejniki+2 na podłoge ok i oddzielna grupa pompowa na grzejniki i sprzegło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.