czp01 Opublikowano 3 Marca 2019 #1 Opublikowano 3 Marca 2019 1 godzinę temu, konopka napisał: Nie ma stałego odbioru bo sterowniki pokojowe rozłączają i załączają pompy,raz idzie ciepło na full,za chwilę tylko jeden obieg i to przekłada się na szarpanie kotłem.Jeżeli chcesz zostać przy wymienniku to ja widzę zawór 3d z siłownikiem,sterowanie pogodowe SKZP. Nie lepiej założyć na grzejniki termostaty i mieć święty spokój i lepszy komfort cieplny dla wszystkich domowników.
Michaelkw Opublikowano 3 Marca 2019 #2 Opublikowano 3 Marca 2019 1 godzinę temu, konopka napisał: Nie ma stałego odbioru bo sterowniki pokojowe rozłączają i załączają pompy,raz idzie ciepło na full,za chwilę tylko jeden obieg i to przekłada się na szarpanie kotłem.Jeżeli chcesz zostać przy wymienniku to ja widzę zawór 3d z siłownikiem,sterowanie pogodowe SKZP. No wlasnie,do takich wnioskow dochodze rowniez.A czy jesli mam dwa piony to nie powinienem miec dwoch mieszaczy?
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #3 Opublikowano 4 Marca 2019 22 godziny temu, konopka napisał: Też się zastanawiam,tym bardziej że kubatura tych obiegów jest bardzo różna.Więc może lepiej pójść w termostaty i dla każdego pomieszczenia ustawisz jak ci pasuje termostaty dla kazdego pomieszczenia? mozesz rozwinac mysl?
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #7 Opublikowano 4 Marca 2019 hmmm..chyba posadzę przed klawiaturą mojego instalatora i niech odpowiada na pytania..:) Nie wiem czy auratony słuszne, nie wiem czy termostaty same spełniały by role....Muszę znaleźć jakiś złoty środek. Jestem w stanie doinwestować tą instalację aby tylko zaoszczedzic na spalaniu ale moze się da to zrobić przy pomocy ustawien sterwonika. Mam duze wsparacie od kolegi Reded i widac efekty chociazby po pracy kotła. Może na spalanie przyjdzie czas. Spojrz na dwa wykresy z 26/02 i z 03/03
konopka Opublikowano 4 Marca 2019 #8 Opublikowano 4 Marca 2019 Jeżeli masz głowice na grzejnikach to regulatory auraton są zbędne,może być tak,że niektóre pomieszczenia będą niedogrzane bo auraton wyłączy cały obieg,podczas gdy w innych głowice się zamkną.Możesz przeprowadzić próbę,podłączyć pompy bezpośrednio pod skzp z pominięciem regulatorów,poustawiać sobie głowice w/g uznania i niech popracuje ze dwa dni.To nic nie będzie kosztować.A ustawienia sterownika swoją drogą,kol. Reded napewno ci pomoże.Tylko pamiętaj,wszelkie zmiany nie będą widoczne w ciągu godziny.
Kijasr Opublikowano 4 Marca 2019 #9 Opublikowano 4 Marca 2019 Michalelkw a ustaw wyższa temperaturę na autronach wtedy pompy będą cały czas pracowały. A na termostatach przy grzejnikach ustaw temperaturę jaka ci odpowiadaWysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #10 Opublikowano 4 Marca 2019 1 minutę temu, Kijasr napisał: Michalelkw a ustaw wyższa temperaturę na autronach wtedy pompy będą cały czas pracowały. A na termostatach przy grzejnikach ustaw temperaturę jaka ci odpowiada Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka to jedno...dziękuje ale tez myślałem o tym żeby usunąć z prorgarmu jaki obecnie używam w auraton godziny grzania nazwijmy go wyższego tzn. symbol "słoneczka" i zostawić "księżyc" czyli temp. minimalna. Wtedy nie będzie się co chwile załączał i wyłączał (żeby dobić do min. a jak już to zrobi i się wyłączy to za chwile wskakuje w godzine ze słoneczkiem i znów rusza..). I w takiej sytuacji właśnie mam nierówny odbiór ciepła
konopka Opublikowano 4 Marca 2019 #11 Opublikowano 4 Marca 2019 Wydaje mi się,że jak ustawisz na temp.nocną/księżyc/ to będzie częściej zał/wył,bo będzie to temp. niższa.Na auratonach ustaw jednakową temp./bez obniżenia / np.25 a na głowicach jaka tobie odpowiada,np. 22 i pompy nie powinny się wyłączać
sajmon55556 Opublikowano 4 Marca 2019 #12 Opublikowano 4 Marca 2019 Prosił bym o założenie osobnego tematu do tego sterownika. A moderatora o wydzielenie postów. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #13 Opublikowano 4 Marca 2019 12 minut temu, konopka napisał: Wydaje mi się,że jak ustawisz na temp.nocną/księżyc/ to będzie częściej zał/wył,bo będzie to temp. niższa.Na auratonach ustaw jednakową temp./bez obniżenia / np.25 a na głowicach jaka tobie odpowiada,np. 22 i pompy nie powinny się wyłączać ok,ok a teraz pytanie z cyklu pewnie głupich..:) Moje glowice termostatyczne nie maja wyświetlacza led gdzie mógłbym ustawić temp (chociaż chce takie kupić) czy podziałka od - 1-6 to jakiś standard jeśli chodzi o temperatury u każdego producenta czy jednak musiał bym poszukać specyfikacji? Moje to Schlosser
konopka Opublikowano 4 Marca 2019 #14 Opublikowano 4 Marca 2019 Na max. to chyba 24-25,ustaw na 3-3,5
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #15 Opublikowano 4 Marca 2019 dostalem wlasnie info od producenta ze temp.wygladaja jak ponizej: 1-12, 2=16,3=20, 4=24, 5=28, 6=30 jeszcze pytanko-jak sie ma temat podzialki 1-6 z tą podziałką na samym zaworze (kryzy to chyba fachowa nazwa). Bo jesli mnie pamiec nie myli kiedys cos tam grzebalem przy tym i nie wiem czy nie narobiłem bigosu..:) Jaka winna byc przyjeta zasada ogolna przy kryzowaniu?
konopka Opublikowano 4 Marca 2019 #16 Opublikowano 4 Marca 2019 Kiedyś zakładano kryzy ale na grawitacji,żeby w miarę jednakowo grzało,ale teraz przy pompach,tym bardziej że masz głowice
FAFAŁ Opublikowano 4 Marca 2019 #17 Opublikowano 4 Marca 2019 Teraz też trzeba kryzować by równo rozgrzewalo grzejniki . Tak woda sobie skróci obieg i kupa z ciepłego ostatniego grzejnika .
czp01 Opublikowano 4 Marca 2019 Autor #18 Opublikowano 4 Marca 2019 Michaelkw - tak jak pisałem wcześniej im prościej tym lepiej. Odłącz ten Auraton (mogę Ci dorzucić jeszcze mój ). Pompa (pompy) CO włączone na stałe i ustaw sobie na termostatach grzejników temperatury jakie chcesz - poczekaj z 1 dobę i zobaczysz jak to działa i jak wygląda. Jeden grzejnik najlepiej bez termostatu ustaw ręcznie aby trochę był otwarty, a jak takiego nie masz to grzejnik w łazience ustaw wyżej aby się nie wyłączał i tyle. Do termostatów masz instrukcje (albo namalowane na pudełkach) i tam pisze jaka cyferka odpowiada jakiej temperaturze.
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #19 Opublikowano 4 Marca 2019 ok,czyli na im blizej grzejnik pieca tym mniejszy czy wiekszy przeplyw? i drugie pytanie- 1 to min. przeplyw a 6 max, czy odwrotnie?
FAFAŁ Opublikowano 4 Marca 2019 #20 Opublikowano 4 Marca 2019 Im bliżej tym mniejszy przepływ . Pobiegasz trochę z tym ale warto z tym powalczyc . Później możesz przy tej temperaturze jaka teraz mamy zamknąć obieg wychłodzić wszystkie i pościć . W ten sposób sprawdzisz który łapie szybko i skorygujesz .
cez19 Opublikowano 4 Marca 2019 #21 Opublikowano 4 Marca 2019 11 minut temu, FAFAŁ napisał: Teraz też trzeba kryzować by równo rozgrzewalo grzejniki . Tak woda sobie skróci obieg i kupa z ciepłego ostatniego grzejnika . Instalacja CO wymaga wiedzy i doświadczenia, wszystko jest do "zrobienia" jak ma się wiedzę popartą doświadczeniem. Można wykonać instalacje CO + C.U.W. bez "udziwnień, omijając "kryzowanie, zbędne zawory oraz kierunek przepływu czynnika grzewczego do ostatniego punktu grzewczego. Problem jest gdzie są nasi fachowcy?, każdy wie o czym mówię. Co ma zrobić inwestor, który chce mieć instalację CO + C.U.W. wykonaną jak najtaniej a przy tym bardzo sprawną, kwestia szczęścia. ;)
Deafnezz Opublikowano 4 Marca 2019 #22 Opublikowano 4 Marca 2019 3 minuty temu, cez19 napisał: Instalacja CO wymaga wiedzy i doświadczenia, wszystko jest do "zrobienia" jak ma się wiedzę popartą doświadczeniem. Można wykonać instalacje CO + C.U.W. bez "udziwnień... Potrzebuję fachowca od "C.U.W" :-)
cez19 Opublikowano 4 Marca 2019 #23 Opublikowano 4 Marca 2019 26 minut temu, Deafnezz napisał: Potrzebuję fachowca od "C.U.W" :-) Jestem do dyspozycji, do póki nie zacznę kontynuacji remontu "chaty po teściowej". Możesz zobaczyć ułamek moich wypocin na Yt . ewa dzieciak.
Michaelkw Opublikowano 4 Marca 2019 #24 Opublikowano 4 Marca 2019 16 minut temu, FAFAŁ napisał: Im bliżej tym mniejszy przepływ . Pobiegasz trochę z tym ale warto z tym powalczyc . Później możesz przy tej temperaturze jaka teraz mamy zamknąć obieg wychłodzić wszystkie i pościć . W ten sposób sprawdzisz który łapie szybko i skorygujesz . ok,dziekuje
FAFAŁ Opublikowano 4 Marca 2019 #25 Opublikowano 4 Marca 2019 Ja ci podpowiadamy jak robiłem u siebie . Fachowcem nie jestem jednak pytałem i samemu kombinowałem .
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.