Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mała porada.


tomekW

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 godziny temu, Oldek napisał:

Oczywiście, przecież nie wtyczka i gniazdko.

I nie reduktor tylko sam silnik i rodzaj zasprzęglenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fabryvzny zestaw SV po załączeniu na sucho był prawie bezgłośny, lekki szum. Ale po założeniu kosza i nasypaniu paliwa buczał niemiło. Po zmianie motoreduktora jest OK. Dodatkowo pod koszem mam osłonki boczne podajnika z trzech stron i one dodatkowo wytłumiają. Ale przez ścianę kotłowni i tak go trochę słychać, piętro wyżej już niewiele, trzeba się wsłuchać i wiedzieć co to jest ;) .

Nogi kotła mam oryginalnie z podkładkami (chyba jakiś rodzaj twardej gumy), noga podajnika też ma jakąś podkładkę, nic nie dokładałem we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję wszystkim za rady i wypowiedzi, postanowiłem iść w pellet. Zakupiłem palnik VG 12kW samoczyszczący

Kostrzewy. Teraz czeka mnie modyfikacja kotła (dodatkowa półka szamotowa) i drzwiczek tych gdzie będzie

palnik, żeby otwierały się odwrotnie (zawiasy) Izolacja komina na nieogrzewanym poddaszu.

Mam nadzieję że będzie dobrze. Opieram się też na relacjach kolegi z pracy

który założył palnik Bio Kostrzewy do zasypowca i jego 3 sąsiadów którzy mają podobne przeróbki i w sumie są zadowoleni.

Ten VG jest trochę droższy ale myślę że oszczędzę na tańszym pellecie.

Jeszcze się zastanawiam założyć zawory termostatyczne na grzejniki czy sam termostat pokojowy wystarczy?

Pzdr!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomekW napisał:

 

Jeszcze się zastanawiam założyć zawory termostatyczne na grzejniki czy sam termostat pokojowy wystarczy?

Pzdr!

 

 

Według mnie zawory termostatyczne to lepsze rozwiązanie. Ustawiasz sobie temp. w każdym pomieszczeniu jakie chcesz a przy termostacie temp. na całe mieszkanie. Z tym, że jak w pokojach od południa masz ciepło to w pokojach od północy może się zrobić chłodniej. W sumie to zależy jeszcze jakie kto ma duże mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi tak, że termostat ładujesz tam gdzie zimniej (zazwyczaj salon dół) bo na górze naturalnie cieplej,  dlatego tam głowice termostatyczne i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.