marcus312 Opublikowano 25 Lutego 2019 #26 Opublikowano 25 Lutego 2019 4 godziny temu, Oldek napisał: Oczywiście, przecież nie wtyczka i gniazdko. I nie reduktor tylko sam silnik i rodzaj zasprzęglenia
krisgie Opublikowano 25 Lutego 2019 #27 Opublikowano 25 Lutego 2019 Mój fabryvzny zestaw SV po załączeniu na sucho był prawie bezgłośny, lekki szum. Ale po założeniu kosza i nasypaniu paliwa buczał niemiło. Po zmianie motoreduktora jest OK. Dodatkowo pod koszem mam osłonki boczne podajnika z trzech stron i one dodatkowo wytłumiają. Ale przez ścianę kotłowni i tak go trochę słychać, piętro wyżej już niewiele, trzeba się wsłuchać i wiedzieć co to jest ;) . Nogi kotła mam oryginalnie z podkładkami (chyba jakiś rodzaj twardej gumy), noga podajnika też ma jakąś podkładkę, nic nie dokładałem we własnym zakresie.
tomekW Opublikowano 26 Lutego 2019 Autor #28 Opublikowano 26 Lutego 2019 Witam! Dziękuję wszystkim za rady i wypowiedzi, postanowiłem iść w pellet. Zakupiłem palnik VG 12kW samoczyszczący Kostrzewy. Teraz czeka mnie modyfikacja kotła (dodatkowa półka szamotowa) i drzwiczek tych gdzie będzie palnik, żeby otwierały się odwrotnie (zawiasy) Izolacja komina na nieogrzewanym poddaszu. Mam nadzieję że będzie dobrze. Opieram się też na relacjach kolegi z pracy który założył palnik Bio Kostrzewy do zasypowca i jego 3 sąsiadów którzy mają podobne przeróbki i w sumie są zadowoleni. Ten VG jest trochę droższy ale myślę że oszczędzę na tańszym pellecie. Jeszcze się zastanawiam założyć zawory termostatyczne na grzejniki czy sam termostat pokojowy wystarczy? Pzdr!
rafcioa4 Opublikowano 27 Lutego 2019 #30 Opublikowano 27 Lutego 2019 9 godzin temu, tomekW napisał: Jeszcze się zastanawiam założyć zawory termostatyczne na grzejniki czy sam termostat pokojowy wystarczy? Pzdr! Według mnie zawory termostatyczne to lepsze rozwiązanie. Ustawiasz sobie temp. w każdym pomieszczeniu jakie chcesz a przy termostacie temp. na całe mieszkanie. Z tym, że jak w pokojach od południa masz ciepło to w pokojach od północy może się zrobić chłodniej. W sumie to zależy jeszcze jakie kto ma duże mieszkanie.
eliks Opublikowano 27 Lutego 2019 #31 Opublikowano 27 Lutego 2019 To się robi tak, że termostat ładujesz tam gdzie zimniej (zazwyczaj salon dół) bo na górze naturalnie cieplej, dlatego tam głowice termostatyczne i wszystko gra.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.