Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro BN 20 ( dawna Optima Komfort) .


lukaszlyda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

 

Posiadam kocioł podany w opisie i mam kilka pytań.

1. Czy to normalne że przy pełnym zasypie myśle że ok 23-25 kg pali się do 13godz w zależności od temperatury zadanej ( dom nie ocieplony ok 180m2 z dużymi ubytkami ciepła)?

2. Posiadam sterownik Defro Opti i zastanawiam się czy nie lepiej wymienić go na miarkownik (zmniejszy ilość spalanego węgla?) .

3. Jakie ustawienia wg was były by najlepsze przy podanym sterowniku?

 

Dziękuje za wszelkie wypowiedzi i podkreślę iż jestem tutaj nowy :)

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiemy, żadnych danych... Uzupełnij informację o dom, sterownik ma pid czy nie? Jakie ustawienia Ty masz? Kocioł domyślam się że 20 kW?

Jeżeli dom nieocieplony i sterownik bez PID to masz spalanie do przyjęcia. Lepszym rozwiązaniem od sterownika dwustanowego będzie oczywiście taki z PID-em lub miarkownik mechaniczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszlyda, na twój metraż i brak ocieplenia spalanie do przyjęcia.

Ja na 100m2 nieocieplonego, spalam obecnie 15, 16 , 18 kg x 2 zależnie od temp. zewnętrznych. Wewnątrz 20*C.Podaję dla porównania.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że ciepło ucieka górą i przez nieocieplone ściany. Jeśli tak to spalić swoje musi. A jaka jest temper. spalin ? bo może za bardzo ogrzewasz komin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to wniesie, mój budynek też bez ocieplenia, powierzchnia w zależności jak liczyć, ja zsumowałem wyłącznie pomieszczenia gdzie jest jakiś grzejnik, łącznie 140m2, obecnie 50kg/doba, paląc od góry mam podobny do Twojego czas spalania podanej ilości opału, pozostaje ustalić czym palimy, ja takim węglem bardzie słabym, oII. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje węgiel za 840zł tona (lubelskie) wg mnie no nie jest jakoś drogo ale wg mnie, chociaż ciężko stwierdzić bo to pierwsza moja zima z piecem węglowym czy taki dobry ale jak dla mnie jest super . W dzień staram się palić drzewem dla oszczędności (swój las) ale idzie drzewo bardzo szybko. Do pieca trzeba średnio co godzinę zaglądać...
zastanawiam się po konsultacji ze znajomym hudraulikiem czy nie spróbować miału węglowego podobno jest to koszt w granicach 600zł jakby nie patrzeć taniej dość dużo.
Może ktoś ma doświadczenie w takim piecu jak spała się miał...?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.