Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Stalmark pid vegas 17kw


strusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i potrzebuje troche pomocy z ustawieniami 

Mam piec jak w tytule ,ogrzewanie podłogowe ok 130m2 ,zawód czterodrożny bojler 120 l dom nowy jeszcze nieocieplony ,pale z PiD i spalanie jakie osiągam to ok 50kg na dobę !No i pytanie to normalne da się coś poprawić ? będę wdzięczny za sugestie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowy dom 1 sezon grzewczy to niestety nie wiele da się zrobić. Budynek nie wygrzany, a pewnie wilgoć technologiczną jeszcze nie usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp powrotu 39 st ? W układzie Zawór 4D ? Ciekawe co za hydraulik to montował , kocioł nie ma ochrony powrotu. Delta między temp zasilania a powrotem powinna być ok 5 st. Przy zadanej min 58 st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu nie gra z ustawieniami , w normalnych warunkach jak dasz 50 C na podłogę to w domu powinno byc z 40'C , 

Ochrona powrotu można zrealizować na 2 sposoby przy zaworze 4 drogowym:

- zastosowanie zaworu 4drogowego o takiej samej średnicy jak króciec przy piecu zazwyczaj 6/4' - mniej pewny sposób

- poprzez dodatkową pompę na powrocie od zaworu 4 drogowego

 

Przestudiuj ten temat,  sterownik i podajnik taki sam tak wiec i ustawienia podobne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaszy9 napisał:

instalacja  ok, pytanie tylko czy masz 3 pompke na powrocie do pieca od zawóru 4drogowego ?

Nie jest OK. Fatalnie podłączony mieszacz 4D. Opisz na zdjęciu poszczególne rury, zwłaszcza zasilanie od kotła, i powroty z instalacji oraz do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gluipo zapytam


W ktora strone tloczy ta pompa do mieszacza czy od mieszacza ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na poczatku myslałem że jest źle ,zawór 4d jest jakby do góry nogami,do tego ten by pass - ale tam jest zawór grawitacyjny (mało widoczny)moim zdaniem jest ok, po zdjeciach mozna sie domyslec gdzie co idzie .

 

Na powrocie od mieszacza powinna być pompa co,  to jest ochrona powrotu .

By nie kupować kolejnej pompy mozesz wykorzystać z cwu , w miejsce pompy cwu włożyc zawór termostatyczny z kapilara a za powrotem od mieszacza i boilera umiescic pompe . Dzieki temu ogrzewa sie boiler płynnie mocą i moim zdaniem jest to lepsze rozwiazanie jak osobna pompa do cwu

32 minuty temu, mkaczko napisał:

Gluipo zapytam


W ktora strone tloczy ta pompa do mieszacza czy od mieszacza ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

wskazówka -A widzisz filter przed pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.