Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Vegas 17kw problem z hallotronem


burszuras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po paru dniach po odpaleniu kotła zauważyłem że wentylatorek zamontowany na dmuchawie nie kreci się co powoduje maksymalne obroty dmuchawy, na paniku aż huczy, wypala kopiec, bo pid jedzie na 1%, ewentualnie błąd hallotronu na sterowniku (migające H), i ewentualnym zasypaniu popielnika węglem. Sprawdzałem na ręcznym sterowaniu dmuchawą, podnoszenie biegu nie pomaga.

Jedyne co pozwala na działanie tego ustrojstwa to odblokowanie tej przepustnicy z przeciwwagą, wtedy to zaczyna kręcić ale z tego co wiem to na pid powinna być otwarta cały czas.

Na chwilę obecną przeszedłem na dwustan żeby nie było takich sytuacji.

Palnik czyszczony przed sezonem, uszczelniony na silikonie 1300c.

Jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam!

Ps

Na pidzie były ustawienia fabryczne, sterownik techa st755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dmuchne to się obraca, lekko ruszę łopatki to też, także chyba dmuchawa na sporym biegu nie powinna mieć problemu wprawić go w ruch, a jednak 

P.s
Chyba będzie komin do czyszczenia bo jak otwieram drzwiczki rewizyjne to dymi, a druga rzecz to jak przysłonie reka ten wentylatorek to zaczyna się obracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica z przeciwwagą powinna być zablokowana w pozycji otwartej cały czas.

A poza tym ja tutaj widzę jakieś problemy z kominem / powietrzem w kotłowni. Jest zetka zrobiona?

Jeśli ten mały wentylatorek na dmuchawie swobodnie się obraca po poruszeniu np śrubokrętem to jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.