Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja C.O. w staro-nowym domu


ajnag4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum, szukałem porad gdzie się da niestety  nic konkretnego do tej pory nie znalazłem, może na tym forum znajdą się fachowcy  z rzetelną wiedzą.  


Niestety firmy z mojej okolicy okazały się mało wiarygodne postanowiłem sam wstępnie zaprojektować instalację C.O. 
Dom postawiony w latach 80-tych tynki i elektryka już jest, brak instalacji C.O. wody użytkowej i kanalizacji. Stropy gęstożebrowe 20cm +3cm betonu  założenie pierwotne to wyrównanie posadzki i położenie podłogi, obecną wysokość pomieszczeń to 256 parter 246pietro, 240 piwnica. Moje pierwsze pytanie to czy podłogówka bez styropianu na parterze i piętrze spełni swoją rolę. W piwnicy zastanawiam się czy dać grzejniki czy zrezygnować całkowicie z grzejników i dać podłogówke na styropianie 2cm.( jak w takiej opcji wpiąć do obiegu podłogówki drabinki w łazienkach)
Posadzka w piwnicy to 36cm w tym gruzobeton, trocinobeton, styropian 10cm i szlichta 5-6cm.
Nie wiem też jak ogrzać półpiętra, czy podłogówka zjeżdżać w dół z rozdzielacza na piętrze czy z parteru w którym przypadku będzie to lepiej pracować.
Strop nad piętrem gęstożebrowy + wełna 10cm+szlichta. Dach kilkuspadowy nie ocieplony. Ogrzewanie kocioł gazowy Buderus Logamax GB062-14V2

Będę bardzo wdzięczny za fachowe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie dot. grzania polpietra rozdzielacz musi być wyżej niż pętla.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MikiQ napisał:

Odpowiadając na pytanie dot. grzania polpietra rozdzielacz musi być wyżej niż pętla.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Pierwsza rzeczowa podpowiedź.! Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sambor napisał:

Ja się spytam jak duże to półpiętro?

Jedno półpiętro składa się podestu schodowego+ wiatrołap głównego wejścia.

Drugie to podest + pomieszczenie typu schowek.

W obu przypadkach to jakieś 3,5-4,m2

TapScanner_20190116_172551_566_68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.