Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł mpm ds II 10kw


zabrski93

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może na spokojnie i za jakiś czas nowy kolega sam dojdzie do przekonania,że wszystkie rady nie brały się z sufitu,tylko z własnych,sprawdzonych doświadczeń.Może to bedzie szybciej niż myślimy i oby sie w międzyczasie nie zraził do kotła.

Opublikowano
W dniu 27.03.2019 o 13:04, tradycyjny napisał:

Wiążące dla ciebie jest to co jest w treści DTR i gwarancji, a nie to co powiedział przedstawiciel, któremu zależy tylko na tym, żeby sprzedać i zapomnieć, weż to pod uwagę. Jak sobie prześledziesz ostatnie strony tematu o MPM DS, to kocioł ten z uwagi na zmiany w przyznaniu ceryfikatów zmienił się konstrukcyjnie. Konsekwencją zwiększonego wymiennika i palenia bez buforu może być pojawienie się kondensatu na wymienniku, a przede wszystkim w kominie.

 

Zreszta sprawdż czy przypadkiem nie ma w instrukcji informacji, że kocioł musi być podłączony do komina ze stali kwaso i żaroodpornej. Podejrzewam, że twój pseudo instalator też cię nie uprzedził. 

nie ma to jak sie wypowiada ktoś kto nie ma takiego pieca + nie ma pojecia o tym jak sie w nim realnie pali.........      

 

- Gwarancja jest 5 lat, i nie ma żadnych obostrzeń.

- Bufor to nie jest element niezbędny do prawidłowej pracy tego pieca,  bez tego też działa bdb  

   a co wymaga norma 5 klasy to inna bajka -  tutaj każdy zasypowiec musi mieć bufor inaczej nie spełni 5 klasy.

Opublikowano

Nie wiem co jest w instrukcji obłsugi czy DTR, dlatego napisałem by sprawdził zapisy, a nie sugerował się tym co powiedział sprzedawca. Jeśli jest jak piszesz, to niestety trzeba się zastanwoić czy producent w ogóle powinien sprzedawać taki kocioł. Moim zdaniem w instrukcji i gwarancji powinno być jasno wykluczona możliwość montażu bez bufora skoro w certyfikacie jest informcja, że kocioł jest testowany do pracy z buforem i mocą nominalną i na tej podstawie otrzymał 5 klasę. Jeśli nie ma żadnych obostrzeń, to tak naprawdę ciche przyzwolenie na zanieczyszczanie powietrza.

Opublikowano

Witam! na początku chciałbym podziękować wszystkim za aktywność i wszelkie przydatne informacje.

Jestem w trakcie czytania wpisów od różnych osób na tym forum odnośnie pieca i dlatego też chciałbym zapytać o kilka rzeczy.

Dla informacji dmuchawa, która faktycznie była bardzo złym pomysłem została zdemontowana i za jakiś czas będzie dokończony montaż miarownika, wtedy też znów będę mógł rozpalić kociołek.

Pierw chciałbym zapytać o komin, ponieważ w tym budynku było palone tylko sporadycznie przez kilka lat. Pierw był to budynek mieszkalny przerobiony na warsztat, a teraz znów wracam do początku.

Jeżli komin nie był używany (jest zimny, wilgotny..nie wiem jak dokładnie mógłbym to określić) jest szansa, że z początkiem palenia może pojawić się trochę problemów z dymem czy też prawidłowym ciągiem ?

Druga sprawa.. będę palił przede wszystkim węglem nie wykluczam też dodatku drewna i zapewne ustawienie powietrza wtórnego i pierwotnego zależy indywidualnie od pieca i palenia, ale można prosić o jakąś radę od jakich ustawień mógłbym zacząć? Doradzono mi miarownik ustawić na ok. 75 stopni i szczeliny powietrza wtórnego po jednej i drugiej stronie otworzyć na ok. 1 cm
 

Tak jak już powiedziałem jestem raczej początkującym palaczem i pewne kwestie dla Was mogą wydawać się głupie, a zarazem śmieszne.

Opublikowano

Z takimi pytaniami dalej zapraszamy do głównego tematu

Opublikowano

Dzisiaj zmierzyłem wysokość komina od czopucha. Wiem, że producent zaleca min. 7m 

Ja mam 6.5 m otwór 18x18. Wstrzymać się do pierwszego rozpalenia i zobaczyć wtedy, czy daje rade, czy lepiej od razu podmurować z cegły klinkierowej? Zastanawiałem się również nas wkładem ceramicznym lub tańszą wersje, blacha kwasoodporna.. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.