Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem


Pelekk79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piecem Defro Duo uni 20kw, piec osiąga zadaną temperaturę ale znowuż kaloryfery nie mogą osiągnąć temperatury zadanej , cały czas podskakuje i spada  temperatura ale do zadanej temperatury nie może dojść czy to jest problem ze sterownikiem czy możn z zaworem 4d bo węgiel myślę że nie ma z tym nic wspólnego jak piec osiąga temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ochrona powrotu załączona i siłownik kręci zaworem tam i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ochronę powrotu ale to doraźne rozwiązanie żeby nie zmarznąć.

Teraz kocioł dba o swój tyłek a nie Twój ;) .

A po sezonie trzeba poprawić instalację ale o to pytaj już kolegów na dziale Instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałem juz na forum ale nikt mi niechce pomoc chodzi o stary piec zasypowy bez podajnika ze sterownikiem o nazwie plomyk napisze o co chodzi ustawiam żądaną temperaturę 42 c.i tu zaczynają się schody załączam dmuchawe ale ona keci się bardzo pomału wiec wchodzę w ustawienia i podkręcania na 100 procent wtedy dobija temp do 56 i i zaczyna spadać duzo poniżej zadanej aż pięć się wygasza i niewiem co robić bardzo PROSZĘ o pomoc bo mam małe dziecko i niemoge mieć zimno w domu zostawię nr tel 506820900 pozdrawiam ciepło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech....temat znany... Wyłącz ten sterownik a zamontuj na piecu miarkownik.

Jak go dobrze wyregulujesz to będzie trzymał temperaturę .

Ja tak używałem zasypowy przez prawie pół wieku i było OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.