Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakość gazu do ogrzewania - Wydzielone z: Z Której Kopalni Kupić Węgiel


michael

Rekomendowane odpowiedzi

gaz też już nie lepszy jak kiedyś... dodają azotu, powietrza tyle kalorii już ma... brak słów tylko kasa się liczy. Dlatego na gaz nie przejdę nie opłaca się to.
A to ciekawe jest z tym azotem, to ile go tam dodają % że ten gaz nie jest lepszy i mało kaloryczny ?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą dodawać...... on jest składnikiem w różnych proporcjach.... ale za to ile jest gazu w gazie ty płacisz choć nie wiesz za co... (cytat):

W Polsce udokumentowano dotychczas dwa złoża azotowego gazu ziemnego - Cychry i Sulęcin (mapa). W obu złożach, znajdujących się na Niżu Polskim gaz występuje w osadach permu, w cechsztyńskim dolomicie głównym. W złożu Cychry gaz zawiera 91 % azotu, 5,2 % metanu i 1,3 % etanu. W złożu Sulęcin gaz zawiera 97,6 % azotu, 1,6 % metanu, 0,4 etanu, 0,36 % węglowodorów ciężkich i 0,04 % dwutlenku węgla.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ziemny gr.E (GZ-50)
Ciepło spalania MJ/m3 38,15
Wartość opałowa MJ/m3 34,43
Moc cieplna uzyskiwana ze spalania 1m3/h gaz kW 9,72 .

Skład: metan (CH4) 97,1%, etan (C2H5) 1,2% propan, butan, 0,5%, azot (N2) 1,1% dwutlenek węgla (CO2) 0,1%

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze zawsze wszystko pięknie wygląda :) dodają azot, powietrze. Oszukają jak się da, żeby tylko zaoszczędzić pieniądze. Kontroli gazu nie zrobi nikt bo urządzenia kosztują bardzo bardzo dużo żeby każdy w domu miał. Robią nas ciągle taka prawda i nikt nie sprawdzi tego to nie stacja benzynowa, że kontrola się pojawi :) Głośno o tym już od kilku dobry lat jest :) Wystarczy poczytać zresztą pełno osób już tego na własne skórze doświadczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgodze z Toba, nawet jesli tak jest i oszukują, to nikt tego nie sprawdzi, n ikt nie wyda na siebie bata w takich czasach gdzie promuje sie czyste powietrze.

Na tym jest za duża kasa to samo z węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wygenerować raport z chromatografu zamontowanego na punkcie wyjścia systemu przesyłowego i sprawdzić skład gazu w każdym miesiącu... Pytanie jest tylko czy macie w gazociągu wysokometanowy (około 95% metanu, 1% azotu) czy zaazotowany (około 75% metanu, 20% azotu, ale stawki za zaazotowany są inne).

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.