Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec wybrać?


HubiRubi

Rekomendowane odpowiedzi

Panie daj sobie spokój z tymi żeliwniakami - sa drogie i mało efektywne.  Tj. żeliwo jako że jest grube słabo odbiera ciepło ze spalin, pozatym  wymiennik z regły jest dosć mały wymiarowo.   Nie to  aby cie odwodzić od żeliwa - ale są na rynku lepsze piece niż zaprojektowane 40lat temu klocki którymi wywalasz ciepło w komin  - temp spalin mają non stop po 300'C - ekonomika ledwo powyżej zera.

 Co do wyliczenia sobie mocy pieca - wylicz sobie przez tę stronę :  i wklej nam link  z wyliczenia  http://cieplowlasciwie.pl/start

Jc ja na 170m dom  mam MPM' dS 14kw  + stal na grawitacji i zeliwne grzejniki  i nie chce cie absolutnie do niego przekoywać na siłe ale jak u siebie  nawet dziś jak jest -10 pale na zmniejszonym  o 50% ruszcie co za tym idzie i mocy  bo ten piecyk jest zwyczajnie jest zbyt mocny jak na mój dom - także mam wrażenie że 14kw albo max 18kw  by ci spokojnie dał rade i nie ma sie co pchać w 30kw no chyba że efektywność spalania w żeliwnym piecu to 40% z 30KW  czyli jakieś  realne 12-13kw - także widzisz jakie to jest ekonomiczne...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, wybrałem już viadrusa herculesa u26 30kw.

Chciałem wally klimosz bio s 23 ale zadzwoniłem na infolinie i powiedzieli mi że moce tego kotła są zawyżone i mam wziąć klimosza bio s 34, a że ten klimosz ma większą pojemność od herculesa u26 30 kw 5 człon to wybrałem właśnie herculesa. Jutro zostanie wysłany. mam zamiar palić w nim odgórnie dmuchawą.

Dobrze zrobiłem? Moge jeszcze zrezygnować z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Mialowce muszą mieć więcej mocy by utrzymać stslopalnosc. Do węgla 22 kW to i tak za dużo.

Nie czytaj co tam pierdziela , chciałeś porady to ją dostałeś. Zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drugi sezon 3-członowym Viadrusem u22 17 kw na 200 m2. Przy węglu spokojnie daje radę. Za duży żeliwniak plus dmuchawa to proszenie się o kłopoty. Dokup od razu paletę szamotu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.