Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłowniki i zawory mieszające innych producentów niż Esbe, Afriso - Womix, Ottone itp.


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś używa jakiś tańszych siłowników, zaworów 3D innych firm niż Esbe / Afriso?
Czy widzicie różnicę w precyzji sterowania? Ostatnio często napotykam siłowniki OTTONE, są dosyć uniwersalne, do tego mają kopa 10Nm podczas gdy Herze, Goshe, Esbe, Afriso dosyć często po 5-6 Nm.
Ciężko coś dopasować do zaworów Afriso, ale przykłado jakiś siłownik uniwersalny AM8 (kopniak 8Nm) kosztuje 200 zł. 
Pytanie czy czasem jest sens przepłacać za markę. Handluje ktoś czymś takim? Są zwroty / problemy?
Czy jak już brać to zawsze lepiej z zaworem danego producenta inaczej może być różnie...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam 2 zawory 3d plus jeden silownik afriso. Jestem zadowolony. Przedewszystkim jakosc wykonanie i kombatybilnosc. Gdybym nie wybral afriso to wziolbym esbe.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie każdy siłownik można założyć na każdy zawór, stosując adapter. Wyżłobienia na tylnej ściance siłownika są takie, że bez problemu wchodzi każdy bolec ustalający zaworu. Jedynym ograniczeniem może być fi centralnej śruby mocującej. Zwróć uwagę jeszcze na Vexve - kopniak co prawda "tylko" 5 Nm, ale do 5/4" wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.