Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lączenie źródeł Ciepła


GrzesiekBuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planowalem w instalacje CO / CWU wpiac:

 

1) solary ze zbiornikiem dwuwężownicowym

2) piec na ekogroszek

3) kominek z płaszczem wodnym (na tym samym poziomie co piec, 10 metrow od pieca)

 

Piec i kominek planowalem polaczyc w ukladzie otwartym szeregowo.

Do zbiornika jedna wezownica bylaby podpieta do zestawu solarnego, a druga do zasilania z pieca(ow).

Grzejniki oraz ogrzewanie podlogowe mialyby dzialac w ukladzie zamknietym.

Oba uklady wymienialyby cieplo poprzez wymiennik plytowy.

 

Czy przy takim ukladzie od kominka musi byc wyprowadzona dodatkowa rura bezpieczenstwa, czy wystarczy ta w kotlowni pod sufitem.

 

Czy taki sposob podlaczenia, przy zalozeniu zgodnego ze sztuka wykonania obu ukladow (otwartego i zamknietego) jest prawidlowy ?

Mam problem z umiejscowieniem zbiornika przelewowego gdzies poza kotlownia.

Byc moze kiedys zainstalowany zostanie piec gazowy, dla ktorego uklad zamkniety bylby jak znalazl.

 

Instalator zaproponowal mi uklad otwarty i podpiecie grzejnikow i podlogownik w ukladzie otwartym.

Czy rozwiazanie z ukladem otwartym ma jakas przewage nad zamknietym, przy zalozeniu ze pomijamy cene wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób wszytko w układzie otwartym a kominek jak i kociołek kup z wężownicami do odprowadzania ciepła i pod koniec roku z godnie z PN zamkniesz układ zabezpieczając go zbiornikiem przeponowym około 50-90l i po kłopocie ,i przygotuj miejszce w instalacji na zawory bezpieczństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

 

Z tego co wiem, zmainy w prawie dotyczace sposobu zabezpieczen kotlow na paliwo stale wchodza w zycie z dniem 1 wrzesnia.

Inaczej mowiac, zeby nie prowadzic niepotrzebnie rury bezpieczenstwa, wzbiorczej i przelewowej przez strop, jako rozwiazanie tymczasowe, odbior instalacji musialbybyc wykonany po 1 wrzesnia.

 

Nie orientuje sie jak to wyglada, ale czy wiekszosc producentow kotlow / kominkow dostosowala sie juz do zmian w prawie ?

Jesli chodzi o piec celowalem w Ling Duo 15 kW firmy Klimosz.

 

Zamkniecie od razu wyjdzie mi taniej, bo z automatyki bedzie pompa i zawor 4D, zamiast 2 pomp i wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jesli chodzi o kominki to tak juz seryjnie sa montowane urzadzenia doodprowadzania ciepła ,nie wiem czy wszyscy producenci ale spora czesc a co do kotłow to wystrczy przy zamówieniu zaznaczyc te opcje i tez bedzie z wezownica ,a co do kosztu otwartego czy camknietego to zrób zamkniety a gwarancje pod koniec roku podbijesz

a tak na marginesie to po jaką ch..... chiałes montowac wymiennik jako gadrzet czy element dekoracyjny ?

jesli układ otwarty to otwarty a nie jakies mieszzanie z wymiennikami ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witam

 

Skoro został tu wymieniony kocioł Naszej firmy to się wypowiem w pary sprawach

 

Pierwsze to, że do układu zamkniętego będą dostosowane kotły. Wersja "B" - wzmacniana.

 

Jak dobrze wyczytałem na stronie Ministerstwa Infrastruktury to rozporządzenie wchodzi w życie 12 czerwca.

Aktualności

http://www.mi.gov.pl/2-482d4e0d266e3-1790889-p_3.htm

 

A oto treść rozporządzenia

http://www.mi.gov.pl/files/0/1790886/wt60W...kttechniczn.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.