Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zadana temperatura defeo 20kw


rajski17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec marki defro sigma 5 

oraz ze sterownikiem k1v2 mianowicie mam problem tego typu ze zadana temperaturę posiadam na dom 45stopni a piec/zawór mieszalniczy nie zadaje jej szczególnie w nocy temperatura nawet może opadać o 10-15mmiej niż zadana. Miał ktoś może podobny problem i jest w stanie coś doradzić żeby ustawienia pieca ciagle grzały dom  w granicach 45jak jest ustawiony żeby nie robiło się chłodno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam za roztargnienie  lecz to za szybko pisałem.

jeszcze raz chodzi o to ze piec sigma 5 sterownik k1v2 jest utawiony:

temp C.O 65 stopni 

temp na dm 45 stopni

problem jest tego typu ze Zawor puszcza na dom temperaturę 35na 45(zadana) . 

Pompierwsze nie osiąga jej zawor otwiera się na około 65procent i zamyka się w dół czyli nie dogrzewa domu bo temperatura 35co osiąga spada w dol. 

Dzwonilem przed chwila na infolinie defro i konsultant kazał mi ustawić zawór mieszający 3drozny  afriso arm343 na tryb ręczny czy jeśli on będzie nadal chodził jako sterowany elektronicznie i naciśnięty przycisk nakręcone inustawiony na 65procent otwarty to coś się może stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na silowniku sterownika masz wylacznik silownika. Wlaczasz/ wylaczasz srubokretem. Wtedy mozesz recznie sterowac otwarciem zaworu. Silnik silownika nie jest wtedy sprzezony z recznym pokretlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Palilem w podobnym kotle kilka ladnych lat. I powiem, ze chwilowe spadki wody powracajacej nic mu zlego nie zrobia. Najlepiej wylaczyc ochrone powrotu a obieg sterowac pogodowo. Czyli czujnik zewnetrzny sprzezony ze sterownikiem kotla. Woda powracajaca bedzie sie wachala, tzn jej temp. Zeby spac spokojnie podnies zadana na kotle do 70. Zwiekszenia spalania nie zauwazysz. A wachajaca sie temp powrotu bedzie osiagac wyzsze wartosci. I to wystarczy. Plus taki, ze nie bedzie sie zaburzal odbior ciepla na obieg grzewczy. U mnie po jedenastu sezonach w ekogroszkowcu prowadzonym na temp 70 - 75 stopni nie bylo praktycznie zadnej rdzy a gorne polki zachowaly fabryczna farbe. Dalej idac, to redukcja sadzy przy dobrze prowadzonym palniku i generalnie lepsza warunki pracy kotla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ustawioną temp.na ogrzewanie i ochronę powrotu jednocześnie to sterownik będzie głupiał.Chcąc utrzymać temp. zasilania kręci zaworem w prawo,w tym czasie zmniejsza się temp. powrotu i zacznie kręcić w lewo,znowu zmniejszy się temp. na grzejniki,odwróci w prawo.....................i tak w koło.Dlatego jeśli masz włączoną ochronę powrotu to wyłącz.Jeszcze jedna kwestia,jak jest zamontowany 3d,czy na regulację zasilania czy ochronę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.