Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spieki SAS SOLID 19 kW ekogroszek


AqrratWsamRaz

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 13.12.2018 o 16:51, AqrratWsamRaz napisał:

W sterowniku tech  ST-550 w pidzie mogę tylko zmienić moc kotła i regulować nadmuch górny i dolny.

Moc kotła ustawiona od partu tygodni na 82%

Mam identyczny piec. W menu instalatora wpisz kod 5162. Tam można sporo poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedz co mogę zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 05:11, lechumb napisał:

Od dawna wiadomo że im więcej automatyki i sterowania tym gorzej chodzi instalacja. jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to najlepszym sposobem sterowania podłogówką jest zawór termostatyczny bądź 3D z siłownikiem wtedy występuje cały czas przepływ czynnika o mniej więcej takiej samej temperaturze. gdy używasz sterowania otwórz zamknij to nic dziwnego że piec zalewa zimna woda z otwartych pętli które są wychłodzone i wtedy pies musi mocno nadrabiać .

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

tu Ci kolega jasno wytłumaczył co trzeba zrobić. w nastawach fabrycznych to nie grzeb bo potem nie dojdziesz do ładu. możesz pokombinować z mocą kotła. zmniejsz ją trochę i obserwuj. tylko odczekaj chociaż ze 2 godziny żeby pid się ustabilizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.01.2019 o 13:53, AqrratWsamRaz napisał:

To podpowiedz co mogę zmienić ?

Dopiero zauważyłem pytanie. 

Bez wchodzenia w menu serwisowe można zmienić tylko jak pisałeś moc kotła i korektę wentylatora górną i dolną. 

Korekta górna zakres od +20 do -20. Jak sie odejmuje to słabiej dmucha, a więcej podaje węgla.

Korekta dolna (taki sam zakres). Można tym ustawić dolną prędkość wentylatora. Paląc w Pid jak piec osiągnie tempereture zadaną to obroty wentylatora spadają do 1%. Cały czas się kręci. Ale nie jest to wartość stała jak w dwustanie. Bo może to być 300 obr/min, a może być 1500 obr/min. Tutaj można sobie to ustawić. Jak będzie za mało to będzie smolił i kopcił  jak za dużo to mimo obrotów 1% będzie przebijał temperaturę zadaną i wchodził w nadzór.

Wchodząc w menu serwisowe masz więcej możliwości regulacji tych wszystkich parametrów i dochodzi jeszcze kilka nowych.

Min. I max praca podajnika.

Min. I max przerwa podajnika. Z tego drugiego parametru korzystam najczęściej. Min. Mam ustawiony cały czas na 0, a max ustawiam zależnie od temperatury na zewnątrz. Czas podawania węgla min max mam cały czas taki sam 5min 8 max sekund. Zmieniam tylko max przerwę podajnika. Jak było -10 ty było to 85sekund teraz (+10) mam ustawione 135sekund.

Min i max wentylator roboczy. To to samo co korekta wentylatora górna i dolna. Tylko zakres od 1-100%.

Min i max obroty wentylatora. U mnie to tak jakby nie działa. Mimo ustawienia obrotów min np na 1000 potrafia zejść do 900. Może działa dopiero z hallotronem. Ja palę z wyłączonym.

No i jeszcze max temp spalin. Wiadomo. Będzie tak kręcił i podawał żeby jej nie przekroczyć.

Jest tam jeszcze kilka rzeczy do ustawienia. Ja opisałem parametry pracy.

Można śmiało zmieniać zawsze jest możliwość kliknięcia ikonki powrotu do ustawień fabrycznych.

Palę tym piecem od listopada i stwierdzam, że sterownik pid jest kiepsko napisany. Nie da się tego ustawić tak żeby było super na tych samych parametrach przy -5 i +5. Oczywiście działać wszystko będzie, ale optymalne spalanie to to nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie było sporo spieków, które spadały do popielnika szczególnie paląc na średniej i dużej mocy. Zrobiłem sobie taką koronkę na górę palnika z pasków wyciętych z cieńszej cegły szamotowej. W kształcie ośmiokąta. Złączyłem boki na uszczelniacz wysokotemperaturowy, ścisnąłem po zewnątrz drutem żeby się nie rozjechało i wkleiłem na ten sam uszczelniacz do tego nieobrotowego kołnierza palnika. Wysmarowałem jeszcze tym uszczelniaczem wewnętrzną stronę tej korony żeby tak nie wyżarzała węgla. Spieków dużo mniej lub wcale i cały węgiel się dopala. 

Włożyłem jeszcze takie ustrojstwo z klapką pomiędzy wentylator a piec, bo mi wiatr za bardzo rządził spalaniem. Obciążnik jest tak założony, że klapka jest uchylona około 0,5-1cm gdy wentylator stoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.