Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optymalne ustawienia kotła Defro Smart Ekopell 20kw


Mw1979

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w kwestii ustawień mojego kotła.  Zakup pelletu niedługo doprowadzi mnie do bankructwa. Ludziska jak wy to robicie że macie spalanie na poziomie 30 kg na dobę? Ja mam Smart ekopell 20kw sterownik pokojowy tech spk lux na którym ustawiam 24 stopnie w dzień jak jest słoneczna pogoda to się nawet nie odpala w nocy lekki minus i u mnie podajnik do którego wchodzi 15 worków muszę co trzy dni zasypywać.  Do ogrzania około 250 metrów. Jak przestawiłem piec aby dogrzewał się do 70 stopni (wcześniej było ustawione na 60 stopni)  to i tak zauważyłem że zaczął mniej palić, ale i tak to jest mega dużo w porównaniu do osób które piszą ile im spala taki piec na dobę.  Pomóżcie z ustawieniami. 

Z góry wielkie dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat 12 kw-smart ecopell Z Defro-  dziś zasypywałem pojemnik / przez ostatnie 9 dni spalił mi 12,2 kg na dobę .

W listopadzie wynik 360 kg przez cały miesiąc.W weekendy rozpalamy kominek dla klimatu-Kominek z Kratki /Maja 8 kw

Temp utrzymuję 21,6 stopnia(w dzień i w nocy) regulator pokojowy ST-290v2

 dogrzewa bojler 140 l kospel z podwójną wężownicą

wszędzie podłogówka- po podłogach 140 m 2

2 GRUDNIA MINĄŁ ROK OD ROZPALENIA W PIECU......

Garaż nieogrzewany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu napisz mu po ludzku ze pali mu tyle bo ma ustawioną wysoką temperaturę na termostatu pokojowym bo nie zrozumie.  Ja mam 23 bo tak lubię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.