Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adapter głowicy m30 x 1,5 -> Ra-N


kameleon111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zamontować u siebie głowicę termostatyczną z czujnikiem wyniesionym Danfoss RA 2992, gwint Ra-N, na click. Obecnie jest u mnie zamontowana głowica Sclosser Diamant Invest z gwintem m30 x 1,5. Czy jest dostępny w sprzedaży adapter, który pozwoli wykonać mi takie podłączenie?

Chciałem zamontować taką głowicę z tym czujnikiem firmy SCHLOSSER DIAMANT SH 600100009 i nie byłoby kłopotu, lecz wszędzie jest niedostępna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież RA-N to jest właśnie "click" i nie posiada gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wkładka zaworowa do grzejnika VK, najprawdopodobniej Oventrop. Dam Ci lepszą radę: kup wkładkę zaworową Danfossa RA-N, na którą "wklikniesz" posiadaną głowicę. Adapter, nawet jesli taki znajdziesz, nie da gwarancji, że zestaw bedzie funkcjonował poprawnie ( chodzi o współprace tłoczka głowicy ze sworzniem zaworu). Nawet, jesli zastosujesz adapter Danfossa M30x1,5/RA-N. Nawet  cena nie jest zachecajaca: adapter

Musisz jedynie sprawdzic, czy taka wkładka nada sie do Twojego grzejnika.

RA-N.png.76f7d9bacd6759b1aa05c7927cab4111.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 Pragnę poinformować, jak rzeczy się mają.

Koszt zaworu Danfoss dla mojego grzejnika to 65zł, plus głowica 120zł, = 185zł dla jednego grzejnika, a potrzebowałem takich głowic dwie = 370zł. Pomyślałem - troszkę za drogo. Zdenerwowałem się więc troszkę i postanowiłem zadzwonić bezpośrednio do Schlossera, a nie jak wcześniej do aut. hurtownii , i po szeregu rozmowach owe głowice, pasujące do moich obecnych zaworów będę miał na piątek - rzutem na taśmę (później rozpoczynają się końcoworoczne inwentaryzacje) - oraz prawie 200zł w kieszeni. Dziękuję za wcześniejszą pomoc.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.