Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimny salon w starym bloku


Blusik1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam w starym robotniczym bloku na pierwszym piętrze blok nie jest nieocieplony w pokoju mam grzejnik 9 żebrowy temperatura w pokoju to 21 stopni lub 20 regulator odkręcony cały czas na 5 kryza w pozycji N.
Pomieszczenie ma 13.5 m2 w ksztalcoe litery L.
Wszystkich oknach zamontowane nowe uszczelki a na parapecie dane rolki przed przeciągami. Grzejnik nie jest zapowietrzony.

Czy spółdzielnia może mi wymienić czajnik na większy lub co można z tym zrobić.

Mieszkam na 1 piętro blok ma 3 piętra woda w grzejniku ma 50 stopni. Nie kiedy zbiera się woda obok grzejnika na ścianie. Dzisiaj rano o 7 miałem 20 stopni w mieszkaniu 

Zaznaczone moje mieszkanie 

 


Pan serwisant jeszcze wyciągnął karteczkę na której pisało że na 5 mam mieć 25 stopni a na 3 20 stopni. 
W takim tępie za ogrzewanie zapłacę fortunę

 

2018-12-05 10.30.25.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego fizyka budowli jest nieubłagana. 

Stare budownictwo, nieocieplone ściany to mała izolacyjność i brak komfortu cieplnego.

Na ścianie skrapla się para wodna z powietrza z uwagi na fakt że ściana jest nieocieplona i mocno się wychładza.

Najlepsze rozwiązanie to wymiana okien i docieplenie ścian. Niestety.

Większe grzejniki czy wyższa temperatura wody grzewczej to rozwiązanie doraźne.

U sąsiadów też pewnie ta sama sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być ocieplany to wytrzymam się z dodaniem żeber. Zresztą i tak będziesz potrzebował na takie zmiany zgody spółdzielni. Chyba że w twojej jest inaczej.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to coś napisał i przełóż na nasze od słowa "spółdzielni"

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik pewnie we wnęce pod oknem, a w tym miejscu ściana jest cieńsza. Dorażnie zacznij od wyklejenia wnęki za grzejnikiem izolacją z warstwą refleksyjną (folia aluminiową). Skierujesz w ten sposób część promieniowania cieplnego do pomieszczenia zamiast na scianę.

Jak masz długie i ciężkie zasłony do samej podłogi, zmień na takie do parapetu lub rozsuń. 

Trochę ciepła w ten sposób "uratujesz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam w blokach z wielkiej płyty nie stosowano wnęk na grzejniki.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.