Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena i porady na temat spalania (Wydzielone z Ceny Węgla W 2018 Roku)


YaroXylen

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, jarrek napisał:

@YaroXylen

więc jak możesz potwierdź swoje wypowiedzi filmikiem (ewentualnie fotkami) jak to się pali, jaki popiół i jak wewnątrz kotła.

Oczywiście tylko po południu zrobię fotki. Jak się pali? Biało szary pył, kocioł w środku również, o właśnie popielnik będzie też do opróżnienia po tygodniu, to akurat pokażę, ale to po południu, bo wnuczki na głowie mi siedzą :)))

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 07:46, jarrek napisał:

więc jak możesz potwierdź swoje wypowiedzi filmikiem (ewentualnie fotkami) jak to się pali, jaki popiół i jak wewnątrz kotła.

Witam.

Nie wiem dlaczego nie mogę filmiku wsadzić ale fotki powinny być obiektywne. Część wymiennikową czyszczę co 3-4 dni(półki) natomiast komory nie czyszczę praktycznie w ogóle, gdyż nie chcąc wychładzać wnętrza komory palnika, postanowiłem taką "izolację" zamiast szamotu zastosować. Na fotkach również widać wycięte ruszty wodne. wiadomo kolory aparat przekłamuje, popiół jest bardziej biały w rzeczywistości niż na zdjęciach.

 Pozdrawiam YARO

20181126_083333.thumb.jpg.daaf8836d2cc6fe42ba7f59a4741a859.jpg20181126_083329.thumb.jpg.e92c9083df583b36606d8f4a323eaee8.jpg20181126_083307.thumb.jpg.5e5769b8b8b26e723265e5062e7c5ee8.jpg20181126_083157.thumb.jpg.afead2d2fac1b40b3ea006e2b67173ac.jpg20181126_083135.thumb.jpg.3186f4d47441f37fc5b3a4dfd81081e2.jpg20181126_083104.thumb.jpg.bb1cca2afc5fd0118147e6805b172bc0.jpg20181126_083905.thumb.jpg.c0c8af68bda9b424e1926e3baa11f9ac.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech te ruszta wodne, będę musiał i ja wyciąć. Przez nie mam co tydzień masakryczna ilość sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam, niebo a ziemia, w czystości spalania....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na te chwile by zniwelować ta masakryczna ilość sadzy co proponujecie? Czy taki deflektor wklesly pod rusztem wodnym coś pomoże? Dodam iż palnik mam rynne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janikp80 napisał:

Ech te ruszta wodne, będę musiał i ja wyciąć. Przez nie mam co tydzień masakryczna ilość sadzy.

Ja nie wyciąłem tylko  dodaję wapno do ekogroszku 100procent poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoka na kotle? Mam obecnie 65 stopni. Próbowałem z wapnem, ale może za mało. Ile dajecie np na worek 25kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 70.Daję dużą łopatkę na worek.Tak, że węgiel jest dobrze obtoczony.Bez wapna to płakać mi się chciało tyle sadzy.Zawsze mnie dziwiło,że niektórzy mają fajnie siwo ale już podejrzewam dlaczego:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, YaroXylen napisał:

20181126_083329.thumb.jpg.e92c9083df583b36606d8f4a323eaee8.jpg

Całkiem przyzwoicie się to to spala. Widać że miękki,  czyli mniej więcej jak retopal. 

Dzięki za fotki.

 

Ps. Ciekawy patent z wycięciem rusztu wodnego. A jakies negatywne skutki wycięcia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są pewne negatywne skutki :))))) ..... żal , że byłem na tyle głupi...... że jak się już uparłem na ruszt to wziąłem wodny, a nie zdejmowalny żeliwny..... a teraz stwierdziłem po co w ogóle mi ruszt.... I polecam wszystkim, którzy jeszcze zamierzają kupić kocioł z rusztem wodnym kilkukrotne przemyślenie.....

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Przecież na ruszta wodne da się elegancko poustawiać cegły szamotowe w ten sposób że ciepło smaga ścianki a nie ruszta a po nagrzaniu cegieł nie ma opcji na sadzę no i poprawiamy energetyczność kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Janikp80 napisał:

Panowie a na te chwile by zniwelować ta masakryczna ilość sadzy co proponujecie? Czy taki deflektor wklesly pod rusztem wodnym coś pomoże? Dodam iż palnik mam rynne. 

Deflektor pomoże ,można też zamknąć bardziej rynnę od góry iść w kierunku palnika rurowego .Dużo też zależy od sterownika zastosowanego ,opału i odbioru ciepła czyli z jaką mocą pracuje ta rynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 10:30, berthold61 napisał:

Przecież na ruszta wodne da się elegancko poustawiać cegły szamotowe w ten sposób że ciepło smaga ścianki a nie ruszta a po nagrzaniu cegieł nie ma opcji na sadzę no i poprawiamy energetyczność kotła .

Ja wyciąłem i problem z głowy.... 2 godzinki razem z suszeniem i dotoczeniem czopów. Odpaliłem na tych samych nastawach..... niebo a ziemia :) teraz jak kocioł pochodzi ze 2 godzinki pełną mocą kocioł w środku robi się nie szary tylko taki błękitny nalot...Niektórzy praktycy i zaawansowani będą wiedzieć o co chodzi.

Poniżej zdjęcia przed chwilką zrobione, ale nie bardzo widać błękit tylko szary bo idzie połową mocy bo już kończy ładować bufor.

20181204_204504.thumb.jpg.c0f8f20fa749282200c5432678f30f3e.jpg20181204_204449.thumb.jpg.6a2871d30b3d4e4760f136a287a684ea.jpg

 

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się to pojawia powyżej 6kW, czyli...rzadko ;) 

IMG_20180707_161557.thumb.jpg.0c03cee94781157e209f7607c97522e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

kocioł w środku robi się nie szary tylko taki błękitny nalot...Niektórzy praktycy i zaawansowani będą wiedzieć o co chodzi.

Cieszę się że też doświadczyłeś tego efektu szaro fioletowego witaj w klubie 

IMG_2559.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I tu jest pewien problem.....jednak dla środowiska lepiej jakby nie było błękitnie tylko szaro...dlatego staram się dawkę węgla troszkę zwiększać, albo wiatru troszkę ujmować i unikać tego błękitu....i to na "dziadowskim" ruskim węglu.... :)))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy mam problem ze spalaniem ekogroszku. Zakupiłem z lokalnego składu chyba kopalnia Myślenice ( juz nie pamiętam). zauważyłem że jest wysokiej kaloryczności, szybko nabija temp i ja długo trzyma. problem jest w tym, że sie koksuje. Próbowałem już różnych rozwiązań np. małe podawanie a częste jak i dłuższe a rzadkie. Nadmuch 25%, 35% a nawet 48% i nic nie pomaga, powstają koksy. Wszystko jest szczelne, klapka na wentylatorze w 90-95% przymknięta. Czy da się coś na ten problem zaradzić ? Ma ktoś jakieś pomysły? Spalanie dobowe jest niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Mysłowice czyli Wesoła.

Jak nic nie pomaga to spróbuj wymieszać z wapnem (tak żeby obielić paliwo, np pół łopatki na worek ) ew z pelletem, trocinami czy słabszym groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wesoła potrafi  robić takie figle  , akurat mam wesoła na ten sezon jako że jeszcze nie zabudowałem podajnika zastanawiam się jaki założyć retorta z obrotem czy rurowy ,nad rurowym akurat pracuje  dorabiam ruszt żeliwny i jakiś lift typu obniżenie temperatury kasety powietrznej ,jak skoncze to  odpale go na tej wesołej zobaczymy jak bardzo będzie wesoło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.