Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Pieca Defro


AdamK33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Prosiłbym o pomocy przy ustawienia pieca na ekogroszek

Piec DEFRO komfort plus 20kw (powierzchnia do ogrzania ok. 160m2)

 

W chwili obecnej spalanie ekogroszku na dobę to ok. 50kg (co dziennie trzeba czyścić piec z popiołu)

Dom ocieplony, pierwszy sezon grzewczy w chwili obecnej bez drzwi wewnętrznych.

 

Moje obecne ustawienia:

Tem. zadana 55

Czas podawania - 10 sek

Czasz przerwy - 50 sek

Nadmuch – 4 (klapk wentylatora otwarta w 50%)

Czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 10s

Przerwa w trybie podtrzymania 20min

Opóźnienie wył. nadmuch w potrzymaniu 30s

Histeryza 2

 

Przepustnica na czopuch otwarta w (50%) komin bardzo gorący ?????

 

Piec wolno dochodzi to temperatury zadanej ok. 30min., a kiedy osiągnie wytrzymuje 6-7min. (piec szybko się wychładza i tep. spada o 5 st.).

Próbowałem już różnych ustawieni (przy większym podawaniu wyrzuca rozżarzone kawałki węgla). Nadmieniam również iż ekogroszek suszę przez parę dni w kotłowni przed wrzuceniem do zasobnika !!!

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam podobny piec (defro eko 19) i budynek, i też miałem początkowo pewne problemy - praca 10 min przerwa 5 -10 min (w zaokrągleniu) , by dojść do całkiem przyzwoitego wyniku - praca 4-5 min, przerwa ponad godzinę po wnikliwyej i prawie codziennej lekturze forum.

 

Parę pytań jeśli można:

 

1. Nadmuch 4/6 czy też 4/10?

2. Czas podawania i przerwy w podawaniu w miarę OK.

3. Nie do przyjęcia jest grzać 30 min a przerwa 6 -7 min.

4. Jaki kolor płomienia?

5. Budynek jest już rozgrzany czy też dopiero rozgrzewany, temp. wewnatrz?

6. Dlaczego przymknięta przepustnica czopucha?

 

Na razie tyle, co prawdę przerwa w podtrzymaniu jest za długa i opóźnienie wyłączenia nadmuchu w podtrzymaniu, - chociaż te dwie funkcje na razie nie mają zastosowania, gdyż kociołek nie zdążył jeszcze podać w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam podobny piec (defro eko 19) i budynek, i też miałem początkowo pewne problemy - praca 10 min przerwa 5 -10 min (w zaokrągleniu) , by dojść do całkiem przyzwoitego wyniku - praca 4-5 min, przerwa ponad godzinę po wnikliwyej i prawie codziennej lekturze forum.

 

Parę pytań jeśli można:

 

1. Nadmuch 4/6 czy też 4/10?

2. Czas podawania i przerwy w podawaniu w miarę OK.

3. Nie do przyjęcia jest grzać 30 min a przerwa 6 -7 min.

4. Jaki kolor płomienia?

5. Budynek jest już rozgrzany czy też dopiero rozgrzewany, temp. wewnatrz?

6. Dlaczego przymknięta przepustnica czopucha?

 

Na razie tyle, co prawdę przerwa w podtrzymaniu jest za długa i opóźnienie wyłączenia nadmuchu w podtrzymaniu, - chociaż te dwie funkcje na razie nie mają zastosowania, gdyż kociołek nie zdążył jeszcze podać w podtrzymaniu.

 

Nadmuch 4/10, płomień żółty, przepustnica czopuch przymknięta ponieważ piec „szybciej” osiąga temperaturę zadaną, ale spróbuje ponownie przy otwartej.

Zastanawia mnie bardzo gorący czopuch większość osób pisał że jest letni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komin jest bardzo gorący to zdecydowanie za dużo powietrza.

Proponuję dokładnie wyczyścić kociołek z sadzy, otworzyć czopuch i tak wyregulować powietrze, by płomień był spokojny "omywający" deflektor, dość długi i koloru żółtego. No i zadbać o "przyzwoity' kopczyk, by żar był kilka cm powyżej kielicha retorty.

 

Po rozgrzaniu budynku (gdy nie będzie dużego odbioru ciepła) stosunek czasu pracy i podtrzymania musi ulec zdecydowanej poprawie.

Ja również w pierwszych dniach rozgrzewania budynku (od 9st do 20st) zużywałem prawie takie same ilości grochu - 40 - 45 kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam

 

Posiadam podobny piec (defro eko 19) i budynek, i też miałem początkowo pewne problemy - praca 10 min przerwa 5 -10 min (w zaokrągleniu) , by dojść do całkiem przyzwoitego wyniku - praca 4-5 min, przerwa ponad godzinę po wnikliwyej i prawie codziennej lekturze forum.

 

Parę pytań jeśli można:

 

1. Nadmuch 4/6 czy też 4/10?

2. Czas podawania i przerwy w podawaniu w miarę OK.

3. Nie do przyjęcia jest grzać 30 min a przerwa 6 -7 min.

4. Jaki kolor płomienia?

5. Budynek jest już rozgrzany czy też dopiero rozgrzewany, temp. wewnatrz?

6. Dlaczego przymknięta przepustnica czopucha?

 

Na razie tyle, co prawdę przerwa w podtrzymaniu jest za długa i opóźnienie wyłączenia nadmuchu w podtrzymaniu, - chociaż te dwie funkcje na razie nie mają zastosowania, gdyż kociołek nie zdążył jeszcze podać w podtrzymaniu.

 

 

Cześć. Terz posiadam Defro Eko 19 kW i palę od prawie tygodnia (pierwszy sezon) . Jakim cudem udało Ci się osiągnąć wynik "praca 4-5 min, przerwa ponad godzinę". Czy nie przesadzasz. Przesiedziałem w kotłowni parę godz. i to co mi się udało uzyskać to około 12 min. pracy i około 26 min w podtrzymaniu. Jeśli chodzi o dopalanie węgla to jest nieźle ale mogło być jeszcze lepiej.

Jakie masz ustawienia ?????????

Moje:

1. Nadmuch 6/10

2. Czas podawania i przerwy w podawaniu 11/45.

4. płomień żółty

5. praca w podtrzymaniu 16 s, przerwa w podtrzymaniu 10 min

 

Napisz jakim cudem kocioł w podtrzymaniu może wytrzymać ponad godz.

Aha jeszcze histeryza na 3

Na razie grzeję tylko c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Terz posiadam Defro Eko 19 kW i palę od prawie tygodnia (pierwszy sezon) . Jakim cudem udało Ci się osiągnąć wynik "praca 4-5 min, przerwa ponad godzinę". Czy nie przesadzasz. Przesiedziałem w kotłowni parę godz. i to co mi się udało uzyskać to około 12 min. pracy i około 26 min w podtrzymaniu. Jeśli chodzi o dopalanie węgla to jest nieźle ale mogło być jeszcze lepiej.

Jakie masz ustawienia ?????????

Moje:

1. Nadmuch 6/10

2. Czas podawania i przerwy w podawaniu 11/45.

4. płomień żółty

5. praca w podtrzymaniu 16 s, przerwa w podtrzymaniu 10 min

 

Napisz jakim cudem kocioł w podtrzymaniu może wytrzymać ponad godz.

Aha jeszcze histeryza na 3

Na razie grzeję tylko c.o.

 

Witam,

 

Dopiero dzisiaj zauważyłem ten post w wątku, ale dla "higieny" (by nie być posądzonym o uchylanie się od odpowiedzi) chciałem "oświadczyć", że koledze kkkaaakkk udzieliłem odpowiedzi na zadane przez niego zapytanie na PW po wyświetleniu się asystenta PW.

 

Nie wiem kolego kkkaaakkk, czy moja odpowiedź Cię usatysfakcjonowała, ale przy warunkach z początku listopada takie wyniki udało się uzyskać - (czytałem na forum nawet o jeszcze lepszych).

 

Obecnie, przy bardzo niskich temperaturach, ja i mój kocioł musieliśmy o tym wyniku niestety zapomnieć.

Po podniesieniu temp. z 60 na 65 st C, wydłużeniu podawania do 11 s , skróceniu przerwy do 39 s i otwarciu zaworu 4D z 25 % na ok 70 % wynik następujący: praca 7 - 8 min, podtrzymanie 12 - 13 min, no i groszku też ubywa w zdecydowanie większym tempie.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.