Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy z kotłami eco groszek zawsze są problemy ?


stiv88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Tak czytam od dwóch tygodni różne tematy na temat  kotłów  z podajnikiem na paliwo eco groszek. I tak sie składa  że  taki kocioł będę  montował  za dwa  dni u siebie . Kocioł już  jest  w piwnicy na początku przyszłego tygodnia maja przyjechać i zainstalować piec. Ale tak czytam i czytam i co raz bardziej się tego boje . Ogólnie wcześniej paliłem zwykłym śmieciuchem cyk  i się pali fakt muszę  chodzić  co  2 godziny do pieca  no i rano też  trzeba lecieć od razu podłożyć.Nie jest  to komfortowe . Ale  czytając  o tych  kotłach  na ecogroszek to pełno jest  tematów na temat jego ustawiania  i  to wygląda tak jak by ludzie  tylko siedzieli przy tych kotłach i go ustawiali ( nie wspomnę o przykładach  gdzie mieszają ekogroszek z  wapnem i inne  cuda ). I mam pytanie do was  jak to  wygląda  naprawdę ?  Czy to prawda  że  pierwszy rok  po  zainstalowaniu pieca będę  latał i  ustawiał go świrował itd ? Osobiście  wymianę  kotła  śmieciucha  na eco groszek  wyobrażałem sobie że  kupie piec  dobry ecogroszek  i nic mnie nie interesuje  oprócz popiołu i czyszczenia go . I kocioł będzie sobie  ładnie chodził . Kocioł jaki  kupiłem do Zar  wygoda eco  design moc 7,5-25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem  ale  myślę i nie wiem czy  dobrze że większość ludzi to desperaci albo dusi  grosze którzy  ciągle  siedzą  przy kotłach   .Dlatego pytam się tutaj :) Po za tym  to co czytam  jest  napisane  w różnych latach 2012 2015  2017 itd  . Myślę  że  aktualne piece  są  bardziej zautomatyzowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów z kotłami, to różna jakość paliwa, instalacja z błędami i źle dobrana moc. Tak trafiają się "kwiatki" w postaci złej konstrukcji, ale to margines. ;) 

Weź pod uwagę fakt, iż takie fora, odwiedza 90% osób, które mają jakiś problem. ;) Większość osób zapomina o kotle, jeśli wszystko jest ok. Raczej nikt nie zakłada specjalnie profilu, by pochwalić się, że nie ma z kotłem problemu :) 

Tak sobie myślę i mam taką nadzieję :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca wyżej. Jeśli instalacje masz wykonana prawidłowo i z głową to zaden kocioł nie będzie miał problemów. No i oczywiście opał ale chyba najbardziej problematyczne groszki to te wysokokaloryczne i i o dużej spiekalnosci. Tu na forum są też producenci kotłów i sterowników jak rowniez i fachowcy co wiedzą co piszą i co doradzaja i chwała im wszystkim że są i pomagają takim biednym żuczka co najpierw zrobili a potem placza i szukają pomocy w rozwiązaniu ich problemu bardziej lub mniej skomplikowanego. W większości obecni tu forumowicze są z powodu niewiedzy i niekompetencji "fachowców" co im instalacje zrobili mówiąc "proszę się nie martwic, wiem co robie, będzie pani/pan zadowolona/y" itp a potem gdy kasa zapłacona to tyle ich widzieli.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz z tą wiedzą co uzyskałem z tego forum to chętnie bym swego instalatora z ciężka maczuga ganiał ale i też siebie parę razy bym potraktował że przed wszystkim się nie zainteresowałem tematem. Bo przecież to nasz dom i my w nim będziemy mieszkać. Jak człowiek szuka na przykład samochodu, odkurzacza, roweru ,taczki to najpierw czyta opinie, szuka ,grzebie .dlaczego tego ludzie nie robią przed rozpoczęciem pracy nad instalacją co.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stiv88 napisał:

Gredy no w sumie dobrze  piszesz :) ty rozumiem masz problem :P 

Nigdy nie jest tak, by nie mogło być lepiej ;) Dyplomatycznie, uznajmy że ogień, to moja pasja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechumb myslę  ze  dlatego  bo ufają firmie która  zakłada  kocioł . Ponieważ to nie jest wydanie 100zł tylko 16 tys  tak jest w moim przypadku 

No właśnie jest z tym problem. Każdy z nas wydał spore pieniądze na instalacje. Tylko zastanawiające jest to że człowiek jak odwali taka fuszerkę u siebie w pracy to ma wielkie problemy a tu nic się z tego nie robi.

 

A ty kolego Gredy co chcesz wiedzieć lub co poprawić?

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stiv88 napisał:

Witam serdecznie . Tak czytam od dwóch tygodni różne tematy na temat  kotłów  z podajnikiem na paliwo eco groszek. I tak sie składa  że  taki kocioł będę  montował  za dwa  dni u siebie ...................  i  to wygląda tak jak by ludzie  tylko siedzieli przy tych kotłach i go ustawiali ( nie wspomnę o przykładach  gdzie mieszają ekogroszek z  wapnem i inne  cuda ). I mam pytanie do was  jak to  wygląda  naprawdę ?  Czy to prawda  że  pierwszy rok  po  zainstalowaniu pieca będę  latał i  ustawiał go świrował itd

Witam kolegę.

Ja Tobie kolego radzę, abyś z takim świadomym pojęciem .....w ogóle nie montował tego ani innego kotła na ekogroszek. Naprawdę dobra rada.

Myślę że koło nowego roku przypomnę Tobie ten post ... lub przy innej okazji. Zrozumiesz wtedy dlaczego nie polecałem.

Cieplutko ciebie pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
4 godziny temu, stiv88 napisał:

 I mam pytanie do was  jak to  wygląda  naprawdę ?  Czy to prawda  że  pierwszy rok  po  zainstalowaniu pieca będę  latał i  ustawiał go świrował itd ?

Napewno na jakis czas zamieszkasz w kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) no tak, nie wszyscy,sa lotni

moja rada, sprawdzone doswiadczalnie

60/40 ekogroszek czeski/ ekogroszek np.24 mj

wymieszane lopatka 2/1

i zadne spieki cie nie martwia,

z 120 kg co 4 dni mam maks 2 wiadra popiolu, czy to duzo nie wiem ale wszystko elegancko sie spala a tona paliwa to 660 zl za tone srednio

i powodzenia w odkrywaniu nowych horyzontow


pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.