Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO SMART EKOPELL 28kW i MODUŁ WIFI RS ST-5060 - brak połączenia


Martino84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Wczoraj otrzymałem do mojego pieca DEFRO SMART EKOPELL 28kW moduł WIFI RS ST-5060.

JIlX7gZ.jpg

Wszystkie kroki wraz z rejestracją przebiegły pomyślnie.

Tak mam podłączone:

ev0t4MS.jpg

Taki mam sterownik przy piecu:

KjHYU4L.jpg

Niestety na stronie emodul.pl wyskakuje mi taki komunikat:

2sd38dr.jpg

Spróbowałem na stronie zdalnie.techsterowniki.pl, również bez skutku:

X3D9jot.jpg

Niestety w sterowniku pieca nie mam czego takiego jak (Menu >> Menu instalatora >> Moduł internetowy >> Rejestracja).

Kod rejestracyjny wygenerowałem sobie na module WIFI.

Ktoś miał podobny problem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś pomoże. Taką odpowiedź otrzymałem.

Cytat

Witam,

 
aby moduł Defro Wifi RS zadziałał w tym zestawieniu należy odłączyć wbudowany moduł internetowy w pierwszej kolejności.
Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem miejsca, gdzie należy rozwiązać problem.

1. Przy wyłączonym zasilaniu odkręcamy czarną pokrywę z górnej części listwy.

2. Po zdjęciu pokrywy odłączamy małą płytkę z gniazdem USB oraz gniazdem internetowym RJ45 od głównej płytki, należy w tym celu odpiąć tasiemkę, którą połączone są oba układy. Tasiemkę odpinamy od głównej płytki i zostawiamy luźno. 

Po założeniu czarnej pokrywy włączamy zasilanie, ponownie rejestrujemy moduł w razie potrzeby i komunikacja miedzy urządzeniami powinna mieć miejsce.

PVdiZr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz moduł internetowy wbudowany to po co Ci moduł WiFi? Jezeli masz tam w kotłowni sygnał to kupujesz zwykły wzmacniacz WiFi

https://www.conrad.pl/p/wzmacniacz-sygnalu-repeater-wi-fi-tp-link-tl-wa850re-1-x-rj45-lan-300-mbs-989931

łączysz go przewodem z modułem wbudowanym i śmiga :) Oczywiście wnioskuję, że nie masz jak puścić przewód od routera

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam problem modułem od internetu . Połączony jest on kablem od wzmacniacza sygnału do modułu przy piecu . Po zalogowaniu się na emodul.pl wyskakuje komunikat brak połączenia modułu z internetem . Sprawdzałem kabel który łączy wzmacniacz z modułem przy piecu i jest sprawny, bo na laptopie mam internet za pomoca kabla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w sterowniku -  moduł internetowy - nie jest uaktywniony DHCP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam podobny problem. prosze o pomoc bo nigdzie nie poteafie znalezc jakich kolwiek informacji na ten temat. Otoz polaczylem kablem jw wejscie w na listwie z kotla z ruterem w salonie tj 15 metrowy kabel ethernet . Rejesttacja pomyslnie przebiegla , nawet na chwile sie polazaly wartosci z pieca ( nie aktualne tylko z przed jakies godziny) a nastepnie jiz 3 dni nie dziala wgl. caly czas wyskakuje komunikat BRAK POLACZENIA MODULU Z INTERNETEM. Jakies rady? z gory dziekuje. (dodam ze kabel jest ok a sygnal wifi rowniez ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak na szybko to sprawdź czy masz aktywny DHCP w stetowniku i jak kocioł stoi wygaszony to wyłącz na chwilę sterownik. Pstryczkiem 😁😁😁

Włącz. I zobacz czy się połączy. Trochę poczekaj, aż wszystkie dane będą dochodzić z serwera TECH.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa 😁😁😁 Ok, spoko 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam pod to podłączone

https://komtek24.pl/wzmacniacz-sygnalu-wifi-tp-link

I śmiga 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam do Was pytanko. Czy sterowniki pieca DEFRO (w moim przypadku APC 3 Slim) współpracują tylko z modułami WIFI sygnowanymi logiem DEFRO czy też z tymi bezpośrednio od TECHa? Oba niczym się technicznie nie różnią a DEFRO są droższe.

Edytowane przez celnikoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z logo DEFRO. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 24.09.2021 o 19:26, gilal napisał:

Ja u siebie mam pod to podłączone

https://komtek24.pl/wzmacniacz-sygnalu-wifi-tp-link

I śmiga 😁

Pokaż jak i do czego masz podłączone. Też się będę za to zabierał. 

W dniu 24.09.2021 o 19:26, gilal napisał:

Ja u siebie mam pod to podłączone

https://komtek24.pl/wzmacniacz-sygnalu-wifi-tp-link

I śmiga 😁

Siemanko. Pokaż jak i do czego masz podłączone. Też się będę za to zabierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, ok 🙂

Wzmacniacz kablem do sterownika kotła. A wzmacniacz po Wi-Fi łączysz z modułem internetowym.

Jak już połączy rejestrujesz moduł defro według instrukcji i gotowe. Nic trudnego 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.