Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Acv Prestige, Spadki Ciśnienia I Sterowanie


ACVPrestige

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W sierpniu 2007 roku zakończono u mnie instalację ogrzewania. System oparty na kotle kondensacyjnym ACV Prestige Excellence 24-32. System mieszany: w sypialniach grzejniki niskotemperaturowe, w pozostałej części domu podłogówka, pogodówka i sterowanie pokojowe. Powierzchnia ogrzewana domu = 125 mkw, w tym podłogówka = 80 mkw.

 

Ciśnienie w instalacji wg wskaźnika na piecu ustawione zostało na 1,5 bara. I co ciekawe od uruchomienia systemu do dzisiaj obserwuję spadki ciśnienia, nie są to wielkie spadki, średnio co kwartał spada na wskaźniku ciśnienie o 0,2-0,4 bara. Co kwartał wpompowywuję odrobinę wody w obieg. W zależności od tego czy ogrzewanie jest uruchomione czy też nie ciśnienie to spada od 0,2-0,3 bara lub wzrasta po uprzednim spadku. Myślę że przez te 1,5 roku dolałem już do obiegu ze 2 litry wody. Moje pytanie, czy jest możliwe że obieg jest nieszczelny i gdzieś woda wypływa, czy też cały czas obieg się odpowietrza? Czy ktoś spotkał się już z podobną sytuacją?

 

 

Drugie pytanie: czy ten piec można tak programować aby w określonych godzinach się uruchamiał w celu podgrzania wody? Rano wychodzimy do pracy, wracamy ok godziny 17-18, bez sensu zatem, żeby piec przez 10 godzin podgrzewał wodę. Czy można tak go ustawić aby uruchamiał się celem podgrzania zbiornika z gorącą wodą na wskazaną godzinę? Chodzi o możliwość samego i samodzielnego programowania pieca.

 

Jeśli sam piec nie ma takiej możliwości, to czy problem rozwiąże programator kontaktowy - ale to powoduje oczywiści wyłączanie i włączanie pieca z zasilania prądem, czy takie rozwiązanie nie spowoduje jego awarii lub całkowitego rozregulowania?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do układu i niby ubytku to nrmalne zjawisko woda odgazowuje i przez odpowiewietzrniki w kotle lub instalacji uchodzi ,

co do drugiego pytania to tego typu zabiegi nic nie dają zadych oszczednosci wiec nie warto poprawiac i ingerowac w układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Mam identyczny 9-letni piec i duży spadek ciśnienia na wyświetlaczu, wynosi przez noc 0,4 bara również po wymianie naczynia przeponowego na nowe na którym ciśnienie również spadało (wentyl sprawdzony), podobnie jak przed wymianą. 

Jeśli nie uzupełnię ciśnienia to się pokazuje LoP.

Kaloryfery sprawdzone i nigdzie nie ciekną.

Z lewej strony pieca są dwa baniaki.

Na wyższym niebieskim jest 3,2 bara, a na niższym czerwonym jest 1,3 bara. (gdy na piecu jest 1,5-1,6 bara po dopuszczeniu wody)

Czy jest jakiś newralgiczny punkt w tym kotle który odpowiada za taki stan rzeczy, który powoduje w/w problemy, czy mam szukać kamery termowizyjnej  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.