Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PIec na Ekogroszek . Jak ustawić piec żeby było ok


pattfender

Rekomendowane odpowiedzi

PIec na Ekogroszek  . Jak ustawić piec żeby było ok . mam problem z dużą ilością popiołu oraz z tym żeby piec sie nagrzewał na zadaną temperature .  . czas podawania 13 s , pauza 70 s. moc dmuchawy 55% ? Oraz dodam iż dom jest ocieplony a codziennie wybieram wiaderko popiołu oraz są spieki węgla , nie wiem jaka to kaloryczność jest , dodaje link do filmu z płomieniem.

steownik na piecu to Electronic SP-18

 

 

 

IMG_20181119_131716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pattfender napisał:

 czas podawania 13 s , pauza 70 s. moc dmuchawy 55% ? Oraz dodam iż dom jest ocieplony a codziennie wybieram wiaderko popiołu oraz są spieki węgla ,

Nastawy niby OK ale za dużo powietrza. Zmniejsz tak aby nie robiły się spieki.

Ilość podawana zależy od tego co grzejesz czyli jak dużo...

 A popiół - w tym roku mam ten sam ból, po prostu taki węgiel... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konkretnej recepty na nastawy. Niestety trudno wskazać nastawy. Metoda prób i błędów. Przy mocno spiekalnym węglu lepiej krótszy czas podawania, i krótsze przerwy. Częstsze ruchy ślimaka powodują zruszanie zładu na palniku. Ilość powietrza możliwie jak najmniejsza, ale za mało "wiatru" będzie kopcić, za dużo będą spieki. Pierwsze pytanie sterownik to dwustanowiec? Czy z modulacja mocy( z pidem)? Przy pierwszym podać nieco węgla na palnik i regulować powietrze aby płomień był spokojny,bez iskier ale nie kopcący. Potem ilość węgla przerwę na około 60 s, podawanie ustalić wedle potrzeby. Dużo zależy od przełożenia motoreduktora, samego ślimaka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko125. Właśnie podałeś receptę na ustawianie kotła. Kroczek po kroczku. Ja przerwę bym Wydłużył do 80sek , na początek . Wtedy skracać przerwę, ze stoperem w ręku. Łatwiej jest sterować i dojść do ładu . U mnie na standardowych nastawach jest 10sek/60sek. 

Po walce i zestrojeniu 10sek/77sek. Węgiel dłużej leży , spokojnie się wypala i odgazowuje to co najwartościowsze. Powietrze to indywidualne ustawienia. Im mocniejszy wiatr tym większa strata kominowa. Jeden spala 30kg/24h drugi około 18kg, można ? Można. Można i mniej :)

 

  

16 godzin temu, Zbyszko125 napisał:

Dużo zależy od przełożenia motoreduktora, samego ślimaka.

A także od ziarnistości węgla. Parametry trzeba skorygować jak zmieniamy na inny typ węgla oraz inną ziarnistość . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.